Skip to main content

Tik tuvu vēlēšanām var lemt par deputātu skaita samazināšanu tikai mazajās pašvaldībās

Pirms 1. jūnijā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām par deputātu skaita samazināšanu var lemt tikai mazajās pašvaldības, kurās iedzīvotāju skaits nepārsniedz 5000, uzskata partija VIENOTĪBA.

Mazajās pašvaldībās ievēlamo deputātu skaits ir nesamērīgi liels attiecībā pret pašvaldības iedzīvotāju skaitu, turklāt šāds pieprasījums izskanējis no pašvaldību iedzīvotāju un domju puses.

VIENOTĪBA ir konsekventi rosinājusi un virzījusi skatīšanai parlamentā reformas labas pārvaldības principu nostiprināšanai Latvijas novados. Jau drīzumā Saeimā galīgajā lasījumā tiks pieņemts likums “Par pašvaldībām”, kurā partija rosinājusi nodalīt pašvaldību lēmējvaru no izpildvaras.

Savukārt attiecībā uz lēmumiem par deputātu skaita izmaiņām lielajās pašvaldībās nepieciešamas izsvērtas, pārdomātas diskusijas, un saruna par deputātu skaita samazināšanu Rīgā jāskata arī iepriekš atbildīgās ministrijas pieteiktā galvaspilsētas likuma kontekstā. Pretējā gadījumā tik nozīmīgu, taču sasteigtu reformu īstenošana vien dažus mēnešus pirms jauno pašvaldību ievēlēšanas neatbilstu labai vēlēšanu likumu sagatavošanas praksei, radot nedrošību iedzīvotājos un virkni neskaidrību par pašvaldību turpmāko darbu.

Ņemot vērā līdzšinējo administratīvi teritoriālās reformas pieredzi, pašvaldību deputātu skaita mazināšana būtu skatāma kontekstā arī ar reformas nākamo soļu īstenošanu, uzskata VIENOTĪBA.

Papildus informācija:
Laila Timrota
partijas VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
[email protected]

Dalies ar ziņu