Skip to main content

Kariņš: Eiropa nevar atļauties uzdāvināt Krievijai Nord Stream 2 projektu


“Nord Stream 2 projekts ir pretrunā ar Eiropas Enerģētikas savienības burtu un garu. Tā vietā, lai samazinātu Eiropas Savienības atkarību no viena piegādātāja, tas tikai to palielinātu. Turklāt tas šajā gadījumā ir Krievijas valsts kontrolēts monopols, kuram, kā līdz šim pierādījies, ir grūtī pieņemt Eiropas likumus Eiropas teritorijā,”

norāda Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš (ETP), komentējot 47 deputātu nosūtīto vēstuli Eiropas Komisijas priekšsēdētājam Žanam Klodam Junkeram un Padomes priekšsēdētājam Donaldam Tuskam.

Reaģējot uz izskanējušo informāciju, ka Krievijas gāzes gigants Gazprom jau tuvākajā laikā plāno nosūtīt oficiālu Nord Stream 2 gāzes vada būvniecības pieteikumu Dānijas varas iestādēm, vairāki Eiropas Parlamenta deputāti, tostarp arī Krišjānis Kariņš, ir nosūtījuši vēstuli EK priekšsēdētājam Ž. K. Junkeram un Padomes priekšsēdētājam D. Tuskam, ar aicinājumu pēc ātras un izlēmīgas ES rīcības, lai apturētu šo projektu.

Eiropas Parlamenta deputāti vēstulē norāda, ka Nord Stream 2 gāzes vads nav izdevīgs ne Eiropas drošībai, ne klimata politikai, kā arī tas apdraud virzību uz Eiropas enerģētikas savienību. Līdz ar to šis jautājums nav tikai nacionālā līmeņa kompetencē, bet gan attiecas uz daudz plašākām konsekvencēm visā Eiropā. Tāpat deputāti vēstulē atgādina, ka Nord Stream 2 būs spēcīgs ierocis Krievijas diplomātiskajā arsenālā, kuru Eiropa nevar atļauties tai nodrošināt. Pilns vēstules teksts pieejams šeit.

Kā zināms, neskatoties uz ES noteiktajām sankcijām pret Krieviju, vairākas Eiropas lielās energokompānijas ir noslēgušas vienošanos ar Krievijas “Gazprom” par Nord Stream 2 gāzes vada izbūvi, kas palielinātu Eiropas atkarību no viena piegādātāja – Krievijas. Eiropas Parlamenta deputāti vairākkārt ir pauduši stingru nostāju pret šī gāzes vada izbūvi, aicinot Eiropas Komisiju aktīvi rīkoties, lai to apturētu.

Krišjānis Kariņš iekļauts starptautiskās nevalstiskās organizācijas "VoteWatch Europe" pētījumā par ietekmīgākajiem EP deputātiem, šobrīd ieņemot 9. vietu. K. Kariņš Eiropas Parlamentā strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā, Ekonomikas un monetāro lietu komitejā un Izmeklēšanas komitejā saistībā ar krāpšanos ar emisiju mērījumiem autobūves nozarē.

Papildu informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta Krišjāņa Kariņa padomniece
Tālr.: + 371 29484828
E-pasts: [email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu