Skip to main content

Kariņš: Eiropai vispirms jāgādā par taisnīgumu „savās mājās”

Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesijā Briselē, deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība, ETP), uzrunājot kolēģus par Eiropas Komisijas (EK) priekšlikumu nākamajam Eiropas Savienības (ES) plānošanas periodam 2014. – 2020. gadam, uzsvēra nepieciešamību ieviest taisnīgumu kohēzijas un lauksaimniecības politikā.

„Šajā zālē bieži tiek runāts par nepieciešamību ieviest taisnīgumu dažādās valstīs, bet, manuprāt, vispirms mums jāgādā par taisnīgumu mūsu pašu Eiropas Savienībā,” teica Kariņš.

Aizstāvot Latvijas intereses, Kariņš uzsvēra, ka EK piedāvājums nākamajam plānošanas periodam kohēzijas un lauksaimniecības politikā, ir klaji diskriminējošs pret Latviju un citām Baltijas valstīm. „Kamēr kohēzijai Eiropā kopumā plānots pieaugums par 8%, Latvijai paredzēts samazinājums par 20% jeb piekto daļu, bet lauksaimniecībā Latvijas zemnieki saņems tikai pusi no citu Eiropas valstu zemnieku atbalsta maksājumiem,” norādīja Kariņš.

„Mēs visi atrodamies vienotā tirgū. Mēs nevaram atļauties šādu tirgus kropļošanu,” aicinot ieviest taisnīgumu kohēzijas un lauksaimniecības politikā, uzsvēra Kariņš.

Kā zināms, Eiropas Savienības institūcijas ir uzsākušas darbu pie ES nākamā budžeta plānošanas perioda no 2014. līdz 2020.gadam. EK priekšlikums nākamajam budžeta periodam paredz samazināt finansējumu Latvijas attīstībai par aptuveni 1 miljardu eiro. Savukārt, tiešajos maksājumos lauksaimniekiem EK piedāvā veikt minimālu finansējuma pārdali no tām valstīm, kuras tagad saņem atbalstu virs vidējā maksājuma līmeņa, uz tām dalībvalstīm, kuras saņem zemākos maksājumus, Latvijai paredzot papildus saņemt klāt tikai apmēram 35 latus par hektāru. Latvijai šis priekšlikums nav pieņemama, jo tiek diskriminēti mūsu zemnieki, veidojot nevienlīdzīgu konkurenci.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: +371 29484828
[email protected]
www.karins.lv

 

Dalies ar ziņu