Skip to main content

Kariņš: Eiropas Komisijai jāpilda apņemšanās samazināt administratīvo slogu uzņēmējiem

Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesijā deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība, ETP), debatējot par uzņēmējdarbību Eiropas Savienībā, aicināja Eiropas Komisiju stingrāk pievērst uzmanību tās izvirzītajam uzdevumam samazināt administratīvo slogu maziem un vidējiem uzņēmumiem, tā veicinot ekonomikas izaugsmi Eiropā.

Uzrunājot kolēģus un ES Uzņēmējdarbības un rūpniecības komisāru Antonio Tadžani, Kariņš uzsvēra: „Atbalstot mazos un vidējos uzņēmumus, mēs ātrāk veicināsim ekonomikas izaugsmi visā Eiropas Savienībā. Jūs, komisāra kungs, to varat panākt, vērtējot savu likumdošanu, neieviešot normas, kuras uzņēmējiem sadārdzina administratīvo slogu”.

Kariņš debatēs uzsvēra, ka pāri par 90% uzņēmumiem visā Eiropā ir mazie un vidējie, nevis lielie. No strādājošiem apmēram ¾ daļas strādā tieši mazajos un vidējos uzņēmumos, kuri saražo tikpat daudz no Eiropas iekšzemes kopprodukta. „Lielie uzņēmumi mums Eiropā ir kā lieli koki, bet šie lielie koki neveido visu uzņēmumu mežu. Ir pienācis laiks pievērst daudz lielāku uzmanību maziem un vidējiem uzņēmumiem,” aicināja Kariņš.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā, kā arī īpašajā Finanšu, ekonomikas un sociālās krīzes komitejā.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr. +371 29484828
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu