Skip to main content

Kristovskis: Bišers devis neizdzēšamu ieguldījumu Latvijas valstiskuma atjaunošanā un totalitārās ideoloģijas atmaskošanā

Partijas „Pilsoniskā savienība“ priekšsēdētājs, partiju apvienības VIENOTĪBA līdzpriekšsēdētājs un ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis, kurš ziņu par jurista Ilmāra Bišera aiziešanu mūžībā saņēma, atrodoties Igaunijā, Tallinā, izsaka dziļu līdzjūtību viņa tuviniekiem, draugiem un kolēģiem un uzsver, ka I. Bišers ir devis godājamu un neizdzēšamu ieguldījumu Latvijas valsts neatkarības atjaunošanā un totalitārās ideoloģijas atmaskošanā.

„Ilmārs Bišers devis lielu ieguldījumu Latvijas valsts neatkarības atjaunošanā gan kā jurists, gan kā Latvijas Tautas Frontes politiķis. Uz viņa nosvērtību un profesionalitāti varēja paļauties ikviens, un tieši tādēļ viņam uzticēja ļoti nozīmīgus amatus.,“ norāda Ģ. V. Kristovskis.

Kristovskis atgādina, ka I.Bišers jau tolaik lika pamatus precīzam vērtējumam par totalitārajām ideoloģijām, norādot, ka „Totalitārisms, vienalga, vai tas būtu nacionālsociālisma, fašisma vai komunisma ietērpā, vienmēr ir saistīts ar šovinismu, ar kādu iedzīvotāju grupu vajāšanu, sociālo demagoģiju, vienas tautas paaugstināšanu pāri citām tautām, citu tautu pakļaušanu, arī ar klajas agresijas metodēm. (..) Komunisti arvien centās ļoti stingri norobežoties no fašisma. Bet būtībā tās ir vienas medaļas divas puses.“

Ģ. V. Kristovskis, kā pašreizējais ārlietu ministrs un bijušais LTF Ventspils novada priekšsēdētājs uzskata, ka I.Bišers ir pelnījis godājamu vietu Latvijas jaunāko laiku vēsturē un viņa piemiņa un devums jātur godā ikvienam mūsu valsts patriotam.

Informāciju sagatavoja:
Dace Balode
PS preses sekretāre
Tālr.: 29289491

 

 

Dalies ar ziņu