Skip to main content

Kariņš: Eiropas Savienībai jāstrādā pie ekonomikas attīstības nevis enerģijas nodokļu palielināšanas

Strasbūra, 19. aprīlī, Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš uzsver, ka Eiropas Komisijas (EK) izstrādātie grozījumi direktīvai par enerģijas nodokļiem, kas paredz mainīt minimālās nodokļu likmes noteikšanas principus, nav atbalstāmi, jo negatīvi ietekmēs gan patērētāju maciņus, gan tautsaimniecības attīstību.

Kariņš uzver: “Šobrīd runāt par jebkādu nodokļu maiņu degvielai, manuprāt, ir nevietā. Eiropas Komisijas piedāvājumā nav neviena objektīva aprēķina kādu ietekmi atstās ierosinātās izmaiņas. Tāpēc es balsoju pret un aicināju arī savus kolēģus neatbalstīt grozījumus.”

Neskatoties uz šīs dienas EP pozitīvo balsojumu, Kariņš uzsver, ka tam ir tikai un vienīgi rekomendējošs spēks, gala lēmumu par Komisijas izstrādātajiem grozījumiem jāpieņem Eiropas Padomei vienbalsīgi. Tas nozīmē, ka būtiska būs katras dalībvalsts, arī Latvijas pozīcija. Jau šobrīd paredzams, ka visas ES dalībvalstis tam nepiekritīs.

Kā zināms, 2011. gada 13. aprīlī EK nāca klajā ar priekšlikumu pārskatīt enerģijas nodokļu piemērošanu Eiropas Savienībā. Komisija norāda, ka enerģijas nodokļa pārskatīšanas mērķis ir saskaņot ES nodokļu politiku ar enerģētikas un klimata pārmaiņa stratēģiju.

Krišjānis Kariņš EP strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: + 371 29484828
[email protected]
www.karins.lv

 

Dalies ar ziņu