Skip to main content

Starppaaudžu dialogu veicinās, aicinot seniorus uz skolām

Lai mazinātu stereotipus un aizspriedumus par jaunāko un vecāko paaudzi, vienlaikus veicinot labāku starppaaudžu komunikāciju, Labklājības ministrija (LM) aicina Latvijas skolas aprīlī un maijā iesaistīties projektā „Generations@school”, kas norisinās Eiropas gada aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei ietvaros.

Visas skolas, kuras piedalīsies šajā projektā, saņems Eiropas Komisijas (EK) pārstāvja parakstītu sertifikātu, taču labākā skola no Latvijas saņems naudas balvu 300 eiro apmērā. Uzvarētāju izraudzīsies EK izveidota žūrija sadarbībā ar LM, kas ir Eiropas Gada (2012) nacionālā koordinatore Latvijā. Naudas balva paredzēta skolas vai skolotāja izvēlētam mērķim, kas būtu saistīts ar paaudžu solidaritātes popularizēšanu skolā, piemēram, sarīkojot mācību stundu citiem skolēniem vai kaimiņu skolai.

Lai pieteiktu klasi dalībai konkursā, līdz 30. aprīlim jānosūta informācija par skolu un klasi, pasākuma tēmu, kā arī skolotāja kontakti uz e-pastu [email protected]. Tikšanās ar senioriem jāorganizē līdz 31. maijam.

LM aicina skolas uzrunāt senioru biedrības, pensionāru apvienības, pansionātus vai individuālus seniorus, arī skolēnu ģimenes locekļus. Tikšanās laikā skolēni ar senioriem var pārrunāt visdažādākās tēmas (vēsturi, kultūru, profesijas, mākslu, sportu, u.c.), spēlēt spēles, zīmēt, organizēt teātra izrādes, muzikālus priekšnesumus, nodarboties ar rokdarbiem – tā ir skolas, skolēnu un senioru brīva izvēle.

Atgādinām, ka 29. aprīlis kopš 2009. gada Eiropā tiek atzīmēts kā Eiropas paaudžu solidaritātes diena. Skolēnu tikšanās ar senioriem veicinās sarunas par to, ko nozīmē kļūt vecākam un kā gados vecie cilvēki un jaunieši var kopīgiem spēkiem veidot interesantāku dzīvi.

Plašāka informācija par projektu un dalību konkursā pieejama interneta vietnē www.historypin.com/gats/lv/

Informāciju sagatavoja:
Inese Mauriņa
projekta „Generations@school” koordinatore Latvijā
Tālr.: 29197957
[email protected]

Zane Brīvmane
LM Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67021666, 26134505
[email protected]

Dalies ar ziņu