Skip to main content

Pabriks: jābūt kontroles mehānismiem efektīvai naudas izlietošanai Afganistānas drošības spēkiem

NATO Aizsardzības un ārlietu ministru sanāksmē Briselē aizsardzības ministrs Artis Pabriks, diskutējot par iesaisti Afganistānā pēc 2014. gada, norādīja, ka galvenā uzmanība jāvelta afgāņu spēku apmācībai, taču vienlaikus arī mūsu spēkiem Afganistānā jāspēj nodrošināt karavīru drošu uzturēšanos šajā valstī un nepieciešamības gadījumā jāsniedz atbalsts afgāņu spēkiem.

„Latvija no 2015. gada plāno piešķirt Afganistānas drošības spēkiem 500 000 ASV dolāru gadā, lai sekmētu valsts ilgtspējīgu attīstību,” informēja ministrs, uzsverot, ka jāpastāv stingriem kontroles mehānismiem, lai nodrošinātu efektīvu naudas izlietošanu un garantētu Afganistānas armijas un policijas attīstību.

Sanāksmē tika pārrunāta arī gaidāmā Čikāgas samita norise, kurā viens no nākotnes spēju jautājumiem būs gaisa patrulēšanas nodrošināšana NATO gaisa telpā virs Baltijas valstīm. A.Pabriks pauda cerību, ka Čikāgā tiks pieņemts lēmums par ilgtermiņa risinājumu patrulēšanā, un norādīja, ka Latvija ir gatava ieguldīt papildu līdzekļus, lai paplašinātu virszemes pakalpojumu klāstu un apjomu.

A. Pabriks Briselē tikās ar Norvēģijas aizsardzības ministru Espenu Bārsu Eidi un pārrunāja Norvēģijas kontingenta Afganistānā plānošanas procesa gaitu un redzējumu par nākotnes iesaisti. Latvijas aizsardzības ministram bija tikšanās arī ar Francijas aizsardzības ministru Žerāru Longē, lai pārrunātu tranzīta jautājumus uz Afganistānu.

Sanāksmē ministri diskutēja par sadarbību viedās aizsardzības ietvaros un Alianses jaunajām aizsardzības spējām, kā arī pretraķešu aizsardzības aktualitātēm.

No 17. līdz 19. aprīlim aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalās NATO Aizsardzības un ārlietu ministru sanāksmē Briselē.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

Dalies ar ziņu