Skip to main content

Kariņš: ES attiecībās ar Baltkrieviju jālieto gan “burkāns”, gan “pātaga”

Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesijā Strasbūrā deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība, ETP), debatējot par situāciju Baltkrievijā, aicināja nepieļaut Eiropas Savienības (ES) sankciju paplašināšanu ekonomikas virzienā, kas veicinās tālāku Baltkrievijas nonākšanu Krievijas ietekmē.

Uzrunājot kolēģus, Kariņš uzsvēra: “Krievijā demokrātiskās izpausmes pēdējos gados ir samazinājušās. Ja mēs vēlamies Baltkrieviju pietuvināt Eiropai nevis Krievijai, mums ir jārīkojas ļoti uzmanīgi un gudri, lietojot gan “burkānu”, gan “pātagu”.”

Kariņš debatēs norādīja, ka nevis samazinot, bet gan veicinot ekonomisko sadarbību ar Baltkrieviju varam panākt pozitīvas maiņas: “Caur ekonomisko sadarbību mēs varam panākt, ka daļa Baltkrievijas iedzīvotāju kļūst turīgāki. Un mēs redzam, ka gan Ziemeļāfrikā, gan Krievijā tieši vidusšķira ir tā, kas pieprasa demokrātiskas pārmaiņas. Tam jābūt mūsu “burkānam”.”

“Savukārt, kā “pātaga” jāizmanto politiskās sankcijas, kas uztur prasību, lai Baltkrievijas valdība ievērotu cilvēktiesības,” noslēdzot uzrunu teica Kariņš.

Krišjānis Kariņš EP strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: +371 29484828
[email protected]
www.karins.lv

 

Dalies ar ziņu