Skip to main content

Kariņš: ES likums ļaus ietaupīt gan enerģiju, gan naudu

“Eiropas Parlamenta apstiprinātais likums par ēku energoefektivitāti ir vēl viens solis energoneatkarības virzienā, kas palīdzēs iedzīvotajiem taupīt gan enerģiju, gan naudu,” norāda Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš (JL, ETP).

EP šonedēļ apstiprināja EP un Eiropas Padomes direktīvu par ēku energoefektivitāti, kas paredz, ka dalībvalstu būvniecības likumi prasīs regulāru boileru un kondicionēšanas iekārtu kontroli, kā arī to, lai jaunbūves no 2020. gada enerģiju netērētu nemaz, vai to tērētu ļoti nelielos apmēros.

“Latvijai ir nepieciešamas investīcijas energoefektivitātē, jo mēs patērējam divas reizes vairāk enerģijas attiecībā pret vienu Iekšzemes Kopprodukta vienību nekā vidēji citas Eiropas Savienības valstis, turklāt dzīvojamais fonds ir atbildīgs par 40% enerģijas patēriņa,” uzsver Kariņš.

Kariņš norāda, ka šī direktīva arvien vairāk liks valstīm veicināt enerģijas iegūšanu no atjaunojamajiem resursiem arī privātmājās, kā arī liks ieviest viedos skaitītājus.

Direktīva arī paredz, ka obligāti būs nepieciešami ēku energosertifikāti visām jaunbūvēm, kā arī gadījumā, ja ēka vai tās daļa tiks pārdota vai izīrēta. Sertifikātā būs jānorāda, kādas darbības nepieciešams veikt, lai palielinātu ēkas energoefektivitāti. Latvijai būs jānosaka arī minimālās energoefektivitātes prasības ēkām. Energoefektivitātes prasības neattieksies uz vasarnīcām, baznīcām, vēsturiskām ēkām utt.

Krišjānis Kariņš Eiropas Parlamentā strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā, kā arī īpašajā Finanšu, ekonomikas un sociālās krīzes komitejā.

Dalies ar ziņu