Skip to main content

Kariņš: ES nostiprina gāzes piegāžu drošību

Eiropas Parlamenta (EP) Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā šodien tika apstiprināts Gāzes piegādes drošības regulas projekts, kurā tika iekļauti arī Eiropa Parlamenta deputāta Krišjāņa Kariņa (Jaunais laiks) priekšlikumi. Krišjānis Kariņš norāda, ka šādi tiek nostiprināta Eiropas Savienības (ES) enerģijas piegāžu drošība, jo tiks paredzēti līdzekļi kā nodrošināt gāzes piegādes ikvienai mājsaimniecībai.

ES regula izstrādāta, reaģējot uz Krievijas un Ukrainas gāzes strīdu 2009.gada janvārī, kas izraisīja ievērojamus gāzes piegāžu traucējumus Centrāleiropā.

"Nozīmīgi, ka ES tiek meklēti ceļi kā kopīgi risināt enerģijas piegāžu drošības jautājumus, kā arī ES tiks paredzēts finansējums, kas vērsts uz enerģijas piegāžu drošības palielināšanu," uzskata Krišjānis Kariņš.
Kariņš norāda, ka Latvijai nākotnē, sadarbojoties ar Lietuvu un Igauniju, būs iespēja pretendēt uz ES finansējumu un dažādot arī gāzes piegāžu ceļus, lai samazinātu atkarību no Krievijas.

Komiteja atbalstīja Kariņa priekšlikumus, kas liek uzsvaru uz Eiropas Savienības iekšējā tirgus pilnvērtīgu funkcionēšanu un konkurences veicināšanu starp dažādiem gāzes piegādātajiem.

Regulas projektā paredzēts, ka aizsargātie patērētāji būs visas mājsaimniecības un gadījumā, ja tiek pārtrauktas gāzes piegādes mājsaimniecībām, tad šādā situācijā vispirms jāpiegādā gāze no citiem resursiem. Tāpat paredzēts, ka dalībvalstīm būs nepieciešams izstrādāt nacionālos un reģionālos rīcības plānus gadījumiem, kad ievērojami samazinās gāzes piegādes.

 

Dalies ar ziņu