Skip to main content

Kariņš: finansējums zinātnei ir ieguldījums mūsu nākotnē

Strasbūra, 18. septembris. Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesijas debatēs par ES budžeta projektu 2015. gadam, deputāts Krišjānis Kariņš (VIENOTĪBA) norādīja, ka esošais Eiropas Padomes piedāvājums krasi samazināt finansējumu zinātnes attīstības programmai “Apvārsnis 2020” ir nepieņems un lielākā parlamenta frakcija – ETP – šādu piedāvājumu nevar atbalstīt.

 

Krišjānis Kariņš, uzrunājot kolēģus ETP frakcijas vārdā, uzsvēra: “Izstrādājot daudzgadu budžetu, apmēram 3 gadu garumā mēs strādājām kopā ar Padomi, dalībvalstīm, izveidojot programmu “Apvārsnis 2020”, kas nodrošina Eiropas Savienības finansējumu zinātnes attīstībai. Ir pilnīgi nesaprotami un nepieņemami, ka Eiropas Padome tagad pēkšņi vēlas mainīt finansējumu šai programmai, krasi samazinot to, kas ir rūpīgi izstrādāts un ilglaicīgi ieplānots.”

 

Debatēs Krišjānis Kariņš norādīja, ka programmai piešķirtais finansējums ir ieguldījums mūsu visu nākotnē. “Tā ir ilgtermiņa nauda, kas nesīs ilgtermiņa augļus. Ja mēs nākotnē gribam redzēt ekonomisko izaugsmi, jaunas darbavietas, mums ir jāiegulda nopietna nauda zinātnes attīstībai,” teica deputāts.

 

Jaunizstrādātā ES zinātnes finansēšanas programma “Apvārsnis 2020” ne tikai palielina kopējo finansējuma apjomu par 70 miljardiem eiro nākamajiem septiņiem gadiem, bet palielina arī sadarbības nozīmi zinātnē un pētniecībā. Nozīmīgs priekšnosacījums naudas saņemšanai ir sadarbība – ne tikai starp institūtiem, bet arī starp dalībvalstīm. Ieguvēji no tā būs visu dalībvalstu iedzīvotāji, jo sadarbojoties gudrākajiem un spējīgākajiem tiks veicināta kopējā attīstība.

 

Šī bija pirmā diskusija par Eiropas Parlamenta nostāju par 2015. gada Eiropas Savienības budžetu pirms balsojuma novembra plenārsesijā. Eiropas Parlamentam ir tiesības Padomes piedāvāto budžeta apstiprināt vai to mainīt.

 

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Papildu informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: + 371 29484828
E-pasts: [email protected]
karins.lv

Dalies ar ziņu