Skip to main content

Kariņš iepazīstina Kanādas delegāciju ar ES enerģētikas drošības politiku

Šonedēļ Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība, ETP) pēc Kanādas vēstniecības uzaicinājuma tikās ar Kanādas delegāciju, kura uzturējās vizītē Strasbūrā, lai iepazīstinātu ar Eiropas Savienības (ES) enerģētikas drošības politiku. Kanādas delegācijas sastāvā bija gan senatori, gan parlamenta deputāti.

Tikšanās laikā Kariņš uzsvēra, ka ES enerģētikas drošības politikas galvenais izaicinājums ir panākt konkurenci gāzes tirgū: “Šobrīd ne tikai gāzes tirgus ir ierobežots, jo trūkst starpsavienojumu, bet mums ir arī jāsastopas ar monopola pretdarbību tirgus atvēršanā.” Kā norādīja Kariņš, šobrīd ir jau pieņemta tā saucamā trešā likumdošanas pakotne, līdz ar to monopolu dienas ir skaitītas: “Tagad ir nepieciešams attīstīt cauruļvadus, lai konkurence būtu fiziski iespējama.”

Kā vienu no pēdējā laika ES iekšējiem panākumiem, Kariņš minēja, ka šobrīd Eiropas Komisijai pirmo reizi ir mandāts runāt visu 27 valstu vārdā ar Azerbaidžānu un Turkmenistānu par Nabbuco naftas vadu: „Ja līdz šim enerģētikas jautājumos dzirdējām 27 balsis, tad šobrīd jau tā ir viena.”

Tāpat Kariņš uzsvēra, ka līdz ar Vācijas lēmumu apturēt visu AES darbību, straujāk pieaug pieprasījums pēc gāzes, palielinot tā jau Eiropas atkarību no šī resursa. Līdz ar to pieaugoša ir ES loma likumdošanā un konkurences veicināšanā, lai saglabātu patērētājiem cenu stabilitāti.

Lai gan gāzes tirgū ir visvairāk darāmā, nozīmīgs ES enerģētikas virziens ir arī energoefektivitāte un atjaunojamie resursi. „Jo mazāk patērējam, jo mazāk importējam,” tikšanās laikā uzsvēra Kariņš.

Kā zināms, Kanāda ir energoresursu eksportētājvalsts, tai pieder pasaulē otras lielākās naftas rezerves.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: +371 29484828
epasts: [email protected]
www.karins.lv

 

Dalies ar ziņu