Skip to main content

Kariņš konferencē uzsver Eiropas atjaunojamo energoresursu potenciālu

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība), uzstājoties Eiropas Atjaunojamo energoresursu politikas konferencē Briselē, uzsvēra Eiropas lielo potenciālu atjaunojamo energoresursu izmantošanā.

„Pirmkārt, mums jāatceras, ka katrs eiro, ko samaksājam par eksportēto naftu un gāzi, samazina mūsu, bet veicina naftas un gāzes eksportētājvalstu ekonomikas izaugsmi. Otrkārt, mums jāatceras, ka lielākā daļa valstu (izņemot Norvēģiju), kuras eksportē šos resursus, nav stabilas demokrātijas,” konferencē uzsvēra Kariņš.

Turpinot uzrunu, Kariņš akcentēja, ka tā mēs ne tikai kavējam mūsu izaugsmi, bet arī pakļaujam iedzīvotājus cenu svārstībām, kas nāk līdz ar raksturīgo politisko nestabilitāti lielākajā daļā pasaules naftas un gāzes ražotājvalstu.

“Ir laiks virzīt tālāk mūsu kā eiropiešu izpratni par nepieciešamību samazināt atkarību no importētās gāzes un naftas, ko varam panākt, palielinot energoefektivitāti un atjaunojamo energoresursu izmantošanu. Šādam ceļam ir nozīmīgs ekonomiskais pamatojums,“ norādīja Kariņš.

Eiropas Atjaunojamo energoresursu politikas konference ir ikgadējs pasākums, kurš notiek jau ceturto gadu un to organizē Eiropas Atjaunojamo energoresursu padome. Tā ir nozīmīga vieta, kur notiek nozares industrijas, zinātnes un politikas domu apmaiņa visas Eiropas līmenī.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā, kā arī īpašajā Finanšu, ekonomikas un sociālās krīzes komitejā.
 

Informāciju sagatavoja:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr. +371 29484828
[email protected]

 

Dalies ar ziņu