Skip to main content

Kariņš: Latvijai palielinās iespējas ieviest eiro

“Eiropas Komisijas atzinums par Igaunijas atbilstību Māstrihtas kritērijiem ir pozitīvs signāls tam, ka noturot Latvijas valdības uzņemto kursu valsts finanšu sakārtošanā, arī Latvijai ir reālas iespējas ieviest eiro,” uzskata Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš (JL).

“Lai gan Latvijas sabiedrībā dažkārt uzvirmo skaudīgas debates par eiro ieviešanu Igaunijā, tomēr kopumā tā ir ziņa, par kuru Latvijā jāpriecājas, jo tas apliecina, ka centieni izpildīt Māstrihtas kritērijus tiks atalgoti. Eiropas Komisijas atzinums ir arī skaidrs signāls starptautiskajai sabiedrībai, ka ne tikai Igaunija, bet viss Baltijas reģions kopumā ir stabils un spēj īstenot pragmātisku ekonomisko politiku,” uzsver K.Kariņš.

Jau ziņots, ka Eiropas Komisija šodien nāca klajā ar atzinumu, ka Igaunija ir izpildījusi Māstrihtas kritērijus un līdz ar to no 2011.gada 1. janvāra ir iespējams ieviest eiro. Igaunijas budžeta deficīts ir bijis 1,7% apmērā no IKP, inflācija līmenis nav pārsniedzis pieļaujamo apjomu, kā arī valsts parāda līmenis ir bijis tikai 7,2% līmenī salīdzinot ar eirozonas vidējo rādītāju 78,7%.

Krišjānis Kariņš norāda, ka Latvijai ir jāturpina ceļš uz eiro, jo tikai tad Latvijas tautsaimniecības iekļaušanās Eiropas Savienībā tiks pilnībā pabeigta, un tas ir priekšnosacījums Latvijas tautsaimniecības ilgspējīgai attīstībai.

Krišjānis Kariņš Eiropas Parlamentā strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā, kā arī īpašajā Finanšu, ekonomikas un sociālās krīzes komitejā.

Dalies ar ziņu