Skip to main content

Muzeju naktī kals VIENOTĪBAS monētas

Sestdien, naktī no 15. maija uz 16. maiju, politisko partiju apvienība VIENOTĪBA aicina pievienoties starptautiskajai Muzeju naktij. VIENOTĪBA piedalīsies šajā akcijā ar divām aktivitātēm – apmeklētājiem būs iespēja izkalt savu VIENOTĪBAS monētu, kā arī iesaistīties Latvijas Kara muzeja programmā, kur apvienība ir viens no sadarbības partneriem.

Muzeju nakts ietvaros no plkst. 19.00 līdz 21.00 Rīgā, „Hotel de Rome” apkaimē, Kaļķu ielā 2, norisināsies VIENOTĪBAS monētu kalšana. Pasākuma laikā kaltās monētas ar VIENOTĪBAS logo varēs saņemt katrs interesents. Muzeju nakts apmeklētājiem interesants būs pats dzīvais naudas kalšanas process, kā arī iespēja iegūt „siltu” monētu. VIENOTĪBAS teltī Muzeju nakts apmeklētāji varēs saņemt apvienības jaunāko avīzi un tikties ar līderiem.

Laikā no plkst. 19.00 līdz 1.00 VIENOTĪBA aicina apmeklēt Latvijas kara muzeja (Rīga, Smilšu iela 20) programmu „Cilvēks un zeme pēc kara”. Reizi stundā norisināsies kara tematikai veltīts uzvedums, ko rīko Folkloras, amatniecības un seno cīņu kopa. Kuģis „Gweneth” piestās Honkongas, Singapūras, Ceilonas un Portsaidas ostās. Atraktīvie muzeja darbinieki liks atminēties leģendāro latviešu strēlnieku /Imantas un Troickas pulku/ ceļojumu no Vladivostokas uz Latviju 1920.gadā. Kara muzeja divi stāvi pārvērtīsies par Indijas okeāna ostu pilsētām, kurās piestājuši mājupbraucošie strēlnieki. Muzejā VIENOTĪBAS jaunieši viduslaiku tērpos pārraudzīs ekspozīcijas, savukārt no plkst. 20.30 VIENOTĪBA aicina vērot īpašo Pulvertorņa apgaismojumu!

VIENOTĪBA aicina apmeklēt arī citus Muzeju nakts pasākumus! Muzeju nakts ir starptautisks Eiropas mēroga pasākums, kas vienā un tajā pašā laikā notiek gandrīz visu Eiropas valstu muzejos. Ieeja muzejos akcijas laikā ir bez maksas. Interesenti ar Latvijas Muzeju nakts programmu var iepazīties mājas lapā www.muzeji.lv .

Politisko partiju apvienību VIENOTĪBA 2010.gada 6.martā nodibināja partijas „Jaunais laiks” (JL), „Pilsoniskā savienība” (PS) un „Sabiedrība citai politikai” (SCP). Apvienības uzdevums ir sākt Latvijas politisko un sabiedrisko spēku saliedēšanu, balstoties uz kopējām vērtībām un vienotu organizāciju. Apvienības mērķis ir radīt jaunu politisku kultūru Latvijā, platformu, uz kuras strādāt ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kam svarīga pārticīga, godīga un eiropeiska Latvija.

Dalies ar ziņu