Skip to main content

Kariņš: Manipulācijas enerģētikas tirgū ir jāaizliedz

Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesijā Strasbūrā deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība, ETP), debatējot par nepieciešamo regulējumu, lai izvairītos no spekulācijām enerģētikas tirgū, uzvēra, ka parlamenta galvenais uzdevums ir noturēt cenu stabilitāti patērētājiem.

„Kā zināms, akciju tirgū, izmantot firmu iekšējo informāciju, lai manipulētu ar cenām un gūtu sev peļņu uz citu rēķina, ir kriminālnoziegums. Līdz ar šīs regulas ieviešanu, mēs panāksim līdzīgu aizliegumu arī enerģētikas tirgū,” uzrunājot kolēģus, norādīja Kariņš.

Aicinot atbalstīt izstrādāto enerģētikas vairumtirgus regulējumu, deputāts uzsvēra, ka tas ir ikviena patērētāja interesēs, ka lielie enerģijas ražotāji vairs neizmanto firmu iekšējo informāciju, lai manipulētu ar cenām: „Liedzot cenu manipulācijas, patērētāji iegūs cenu stabilitāti.”

EP šodien balsos par enerģētikas tirgus regulējumu, kura mērķis ir panākt, lai enerģijas vairumtirgos noteiktās cenas atspoguļotu patiesu un konkurētspējīgu piedāvājuma un pieprasījuma mijiedarbību, kā arī novērstu tirgus ļaunprātīgu izmantošanu. Tas paredz tirgus uzraudzību, kuru veic Eiropas enerģētikas regulatoru sadarbības aģentūra. Aģentūras uzdevums ir identificēt negodīgas manipulatīvas darbības enerģijas vairumtirgū, kuras balstītas uz iekšējo informāciju, kas nav zināma citiem tirgus spēlētājiem.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā, kā arī īpašajā Finanšu, ekonomikas un sociālās krīzes komitejā.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: +371 29484828
[email protected]
www.karins.lv

 

Dalies ar ziņu