Skip to main content

Štokenbergs novēl godam pārstāvēt valsti Valsts robežsardzes amatpersonai, kura dodas dalībai starptautiskā misijā uz Gruziju

Trešdien, 14. septembrī, iekšlietu ministra pienākumu izpildītājs, tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs tikās ar Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvas pārvaldes Starptautiskās sadarbības un protokola nodaļas priekšnieku, pulkvežleitnantu Māri Domiņu, kurš ar valdības lēmumu tiek nosūtīts dalībai Eiropas Savienības Novērošanas misijā Gruzijā (EUMM GEORGIA).

M. Domiņš Novērošanas misijā piedalīsies no 2011. gada 15. septembra līdz 2012. gada 14. septembrim un pildīs Misijas sakaru virsnieka ar Gruzijas Iekšlietu ministriju pienākumus EUMM GEORGIA Galvenajā mītnē Tbilisi.

Ministrs M. Domiņam vēlēja panākumus un godam pārstāvēt valsti, jo pēc M. Domiņa veikuma tiks spriests par Latvijas virsniekiem kopumā. M. Domiņš sarunā ar ministru norādīja, ka ikviens Latvijas robežsardzes darbinieks, kurš ir piedalījies līdzšinējās misijās, ir sevi parādījis no labākās puses un arī savas misijas laikā pulkvežleitnants ir gatavs strādāt ar pilnu atdevi.

Savukārt Valsts robežsardzes priekšnieka pienākumu izpildītājs ģenerālis I.Zālītis atzina, ka Latvijas robežsargi dalības starptautiskajās misijās laikā ne tikai dalās ar savām zināšanām, bet arī paplašina savu kompetenci, tādējādi dodot ieguldījumu dienesta izaugsmē pēc dienesta pienākumu izpildes atsākšanas atgriežoties Latvijā.

EUMM GEORGIA misijai ir būtiska loma spriedzes mazināšanā starp Gruziju un Krieviju, jo tā ir vienīgais Krievijas un Gruzijas 2008. gada 1. augustā parakstītās vienošanās īstenošanas novērotājs.

Latviju EUMM GEORGIA misijā pārstāv divas Iekšlietu ministrijas pārraudzībā esošo struktūrvienību amatpersonas – viena no Valsts policijas un otra no Valsts robežsardzes. Kopā misijā darbojas 204 novērotāji, kas pārstāv 26 Eiropas Savienības dalībvalstis.

Informāciju sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363, 29494943
[email protected]

Dalies ar ziņu