Skip to main content

Kariņš neatbalsta EP piedāvātos krīzes pārvarēšanas risinājumus

Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesijā Strasbūrā, debatējot par Eiropas Savienības izaicinājumiem finanšu, ekonomikas un sociālās krīzes pārvarēšanai, deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība, ETP) norādīja, ka galvenais uzdevums Eiropai ir konkurences veicināšana un dalībvalstu tēriņu ierobežošanu.

„Ziņojumā meklēti dažādi vainīgie finanšu ekonomikas krīzē, lai gan problēmas risinājums ir pavisam vienkāršs. Ir nepieciešams veicināt konkurenci, ieviešot vienoto tirgu, un ierobežot dalībvalstu pārlieku lielo vēlmi tērēt, dzīvojot uz parāda,” uzrunājot kolēģus, norādīja Kariņš.

Kariņš uzskata, ka ziņojums nesniedz konkrētus risinājumus krīzes situācijai, bet gan dzen Eiropas Savienību un tās dalībvalstis arvien dziļāk strupceļā, tādēļ, pretēji savas politiskās grupas viedoklim, balsoja pret šo ziņojumu.

Eiropas Parlamenta īpašā Finanšu, ekonomikas un sociālās krīzes komitejas gala ziņojumā „Finanšu, ekonomikas un sociālā krīze: pasākumi un iniciatīvas tās pārvarēšanai” paredz gan īstermiņa, gan ilgtermiņa risinājumus izkļūšanai no krīzes, tostarp arī nodokļu palielināšanu. Tāpat ziņojumā minēti iebildumi pret nodokļu konkurenci, tiek vainots finanšu tirgus krīzes izraisīšanā nevis atzīta pašu politiķu vaina pārmērīgu valsts tēriņu pieļaušanā.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā, kā arī īpašajā Finanšu, ekonomikas un sociālās krīzes komitejā.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: +371 29484828
[email protected]

 

Dalies ar ziņu