Skip to main content

Kariņš organizē diskusiju par energoefektivitātes politiku

Rīt, 15. maijā, Eiropas Parlamentā (Briselē) notiks deputāta Krišjāņa Kariņa (Vienotība) organizētā ekspertu diskusija par energoefektivitātes politiku: kā samazināt enerģijas zudumu ēkās, izmantojot enerģijas uzskaites un kontroles ierīces.

K. Kariņš norāda: “Vieglākais veids kā Latvijai samazināt atkarību no Krievijas enerģijas piegādēm ir efektīvāka un gudrāka esošo resursu izmantošana. 40% no Eiropas Savienībā patērētās enerģijas tiek patērēta ēkās. Palielinot ēku energoefektivitāti, mēs varam samazināt atkarību no Krievijas enerģijas piegādēm. Mums to labāk izdarīt var palīdzēt ne tikai ēku siltināšana, bet arī enerģijas uzskaites un kontroles iekārtas".

K. Kariņa organizētajā diskusijā eksperti pārrunās iespējas, kā veicināt efektīvu enerģijas patēriņu Eiropas Savienībā. Efektīva enerģijas izmantošana nozīmē ne tikai ēku siltināšanu, bet arī enerģijas zudumu samazināšanu, izmantojot enerģijas uzskaites un kontroles ierīces. To izmantošana energoefektivitātes veicināšanai Eiropas Savienībā ir viena no galvenajām diskusijas tēmām.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Papildus informācija: Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: + 371 29484828
[email protected]
www.karins.lv

 

Dalies ar ziņu