Skip to main content

Kariņš: Par konkurences trūkumu maksā patērētājs

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš (JL, ETP) iesniedzis priekšlikumus Konkurences politikas ziņojumam par 2009. gadu ar kuriem rosina veicināt konkurenci enerģētikas un lauksaimniecības sektoros.

Krišjānis Kariņš uzsver: “Par konkurences trūkumu vienmēr maksā patērētājs. Viens no priekšnosacījumiem zemākām cenām arī Latvijas iedzīvotājiem ir brīva konkurence starp uzņēmumiem visās sfērās. Taču Eiropas Savienībā joprojām ir vērojama nepilnīga konkurence tādās jomās kā enerģētika un lauksaimniecības preču ražošanā.”

Kariņš savos priekšlikumus vērš uzmanību, ka enerģētikas sektorā joprojām sastopami tādi konkurences šķēršļi kā starpsavienojumu trūkums, nepārskatāmas transporta sistēmu operatoru procedūras par jaudu piešķiršanu ražotājiem un no valsts uz valsti atšķirīgas pakalpojumu saņēmēju kategoriju definīcijas, kas kavē konkurenci starp enerģijas ražotājiem.

Tāpat Kariņa iesniegtie priekšlikumi EP Konkurences ziņojumam uzsver mazo un vidējo uzņēmumu sekmīgu attīstību brīvas konkurences apstākļos, kā vienu no būtiskākajiem priekšnosacījumiem veiksmīgai finanšu krīzes pārvarēšanai. Kariņš arī aicina Eiropas Komisiju pievērst uzmanību konkurencei lauksaimniecības preču ražošanā, kā arī mudina Komisiju rūpīgāk izpētīt konkurenci agrorūpniecības nozarē no atbalsta, pārredzamības un patēriņa cenu attīstības viedokļa.

Krišjānis Kariņš EP strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā, kā arī īpašajā Finanšu, ekonomikas un sociālās krīzes komitejā.

Dalies ar ziņu