Skip to main content

Kariņš piedalīsies konferencē par ES zinātnes attīstību

Rīt, 25.septembrī, Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība) piedalīsies konferencē par zinātnes lomu ekonomikas izaugsmē un konkurētspējā, kuru Briselē organizē Igaunijas Republikas Pastāvīgā pārstāvniecība Eiropas Savienībā.

EP deputāts Krišjānis Kariņš teiks uzrunu konferences atklāšanā un piedalīsies diskusijā, kā Eiropas institūcijas var atbalstīt ekonomikas izaugsmi un veicināt augstskolu un industriju sadarbību.

K.Kariņš uzsver: “Mums visiem ir kopīgs mērķis – ekonomikas izaugsme un jaunas darbavietas. Lai radītu darbavietas, kuras ražo preces un pakalpojumus ar augstu pievienoto vērtību un lai pieaugtu iedzīvotāju labklājība, ir nepieciešams ieguldīt zinātnē un pētniecībā. Tas ir arī Eiropas Parlamenta uzdevums – sekot, tam, lai pieņemtā likumdošana atbalsta zinātnes attīstību un ES institūcijas pilda savas apņemšanās šajā jomā.”

Konferencē tiks diskutēts par Eiropas Parlamenta lomu un atbalstu inovācijām un izpētei, par zinātnes ietekmi uz ES ekonomikas izaugsmi un konkurētspēju. Konferencē piedalīsies un tās dalībniekus uzrunās Igaunijas Republikas izglītības un zinātnes ministrs Jevgēnijs Ossinovskis, Tartu Universitātes rektors Vollijs Kalms, Tallinas Tehnoloģijas Universitātes rektora vietnieks zinātnes jautājumos Erki Truve, uzņēmuma “Molycorp” direktors Davids O`Broks un Eiropas Parlamenta frakciju pārstāvji.

Krišjānis Kariņš EP strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Papildus informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: + 371 29484828
E-pasts: [email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu