Skip to main content

Kariņš tiksies ar Igaunijas ekonomikas ministri

Rīt, 31. janvārī, Eiropas Parlamentā Briselē notiks Krišjāņa Kariņa (ETP) tikšanās ar Igaunijas ekonomikas ministri Kadriju Simsoni (Kadri Simson) par Eiropas enerģētikas politikas likumdošanas aktualitātēm. Igaunijas no šā gada 1. jūlija kļūs par Eiropas Savienības prezidējošo valsti.

Tikšanās laikā plānots pārunāt nozīmīgo Eiropas elektrības tirgus uzbūves likumprojektu, par kura atbildīgo virzītāju Eiropas Parlamentā ir kļuvis Krišjānis Kariņš. Likumprojekts noteiks, kāds būs Eiropas elektroenerģijas tirgus nākotnē. Likumprojekts skar tādus jautājumus kā subsīdijas energoražošanā, pārvades sistēmu operatoru ciešāka sadarbība, mazo ražotāju iesaiste un vienotu noteikumu piemērošana visiem tirgus dalībniekiem, kas ir pamats efektīvai tirgus darbībai.

Šonedēļ plānota arī Krišjāņa Kariņa tikšanās ar Lielbritānijas Rūpniecības un enerģētikas ministru Džesi Normanu (Jesse Norma). Tikšanās laikā ministrs ir izteicis vēlmi pārunāt Eiropas Parlamenta Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas jautājumus, tostarp arī Eiropas elektrības tirgus uzbūves likumprojektu.

Eiropas Komisija 2016. gada novembrī nāca klajā ar enerģētikas likumprojektu kopumu, kas ir noslēdzošais posms likumdošanā Eiropas Enerģētikas savienības izveidošanai. Kopumā “Ziemas pakotnē” ir iekļauti 8 likumprojekti, kuri skar tādus nozīmīgus jautājumus kā elektrības tirgus uzbūve, energoefektivitāte, atjaunojamie energoresursi, elektroapgādes drošība un Eiropas Enerģētikas savienības pārvaldība.

Krišjānis Kariņš iekļauts starptautiskās nevalstiskās organizācijas "VoteWatch Europe" pētījumā par ietekmīgākajiem EP deputātiem enerģētikas politikas jomā, ieņemot ceturto vietu. K. Kariņš Eiropas Parlamentā strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā, Ekonomikas un monetāro lietu komitejā un Izmeklēšanas komitejā saistībā ar krāpšanos ar emisiju mērījumiem autobūves nozarē.

Papildu informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta Krišjāņa Kariņa padomniece
Tālr.: + 371 29484828
E-pasts: [email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu