Ķīnā pārrunās ekonomiskās sadarbības paplašināšanās iespējas ar Latviju 16+1 formāta ietvaros
Šonedēļ Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Vilnis Ķirsis dosies darba vizītē uz Ningbo, Ķīnā, lai piedalītos II Centrālās un Austrumeiropas valstu un Ķīnas (16+1) sadarbības formāta ekonomikas un tirdzniecības ministru sanāksmē par ekonomiskās sadarbības veicināšanas jautājumiem.
Vizītes ietvaros, 8.jūnijā, EM parlamentārais sekretārs tiksies ar Ķīnas komercministra vietnieku Zhong Shan, lai pārrunātu Latvijas un Ķīnas ekonomiskās sadarbības veicināšanas jautājumus. Tāpat EM parlamentārais sekretārs atklās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecību Ningbo, kuras izveidošanā lielu ieguldījumu ir sniegusi līdz šim izveidojusies veiksmīgā sadarbība ar Ningbo pilsētas pašvaldību.
Savukārt, 9.jūnijā, EM parlamentārais sekretārs piedalīsies II Centrālās un Austrumeiropas valstu un Ķīnas (16+1) sadarbības formāta ekonomikas un tirdzniecības ministru sanāksmē, kā arī kopā ar pārējo Centrālās un Austrumeiropas valstu delegāciju vadītājiem atklās Centrālās un Austrumeiropas valstu un Ķīnas Investīciju un tirdzniecības izstādi. Izstādē ir izvietots arī Latvijas nacionālais stends, kurā piedalās 15 uzņēmumi, pārstāvot pārtikas, dizaina, kosmētikas, izglītības, transporta un loģistikas u.c. nozares. Dalība izstādē sniedz iespēju mūsu uzņēmējiem iegūt daudz jaunu un perspektīvu biznesa kontaktu.
Tāpat izstādes apmeklējuma laikā Vilnis Ķirsis atklās Latvijas pastāvīgo paviljonu Ningbo Starptautiskajā konferenču un izstāžu centrā, kas kļūs par vēl vienu būtisku atbalsta punktu Latvijas ražotājiem iekļūšanai Ķīnas tirgū. Šobrīd Latvijas paviljonā tiks izstādītas pārtikas preces, piemēram uzņēmumu CIDO, Rāmkalni ražojumi, NellaUlla šokolāde, Gamma zivis, Piejūras zivis, Kolumbijas zivis, FoodUnion produkcija, Dobeles dzirnavnieka produkti, Kiin Medus, Abavas vīni u.c.
Ķīna ir 13.lielākais Latvijas ārējās tirdzniecības partneris un divpusējās tirdzniecības apjomi pakāpeniski pieaug, ļaujot arī turpmāk palielināt tirdzniecības apgrozījumu. Turklāt ar katru gadu pieaug arī Ķīnas investīciju apjoms Latvijā. Šobrīd Ķīna ierindojas 46.vietā Latvijas lielāko investoru vidū. Pēc investīcijām Latvijā reģistrēto uzņēmumu pamatkapitālā Ķīna ierindojas 41.vietā ar 174 aktīviem uzņēmumiem.
Kā iepriekš ziņots, šogad plānota virkne Latvijas – Ķīnas sadarbības pasākumu. Šā gada rudenī Rīgā plānots 16+1 formāta valstu vadītāju Samits. Samita ietvaros notiks Latvijas – Ķīnas biznesa forums un uzņēmēju divpusējās tikšanās.
Tāpat šā gada rudenī Ķīnā notiks Latvijas dienas “Taste Latvia”, kuru mērķis ir sekmēt Latvijas produktu atpazīstamību, pavērt plašākus ceļus jaunajiem ražotājiem, kā arī iepazīstināt Ķīnas iedzīvotājus ar Latvijas bagāto kultūru un mākslu, tūrisma iespējām.
Šā gada otrajā pusē Ķīnā plānota arī Latvijas – Ķīnas Apvienotās komitejas sēde, kuras ietvaros pārrunās jautājumus divpusējās ekonomiskās sadarbības tālākai attīstīšanai un padziļināšanai.
16+1 ir Ķīnas iniciatīva, ar mērķi aktivizēt sadarbību ar 11 ES dalībvalstīm un 5 Balkānu valstīm (Albānija, Bosnija-Hercegovina, Bulgārija, Čehija, Horvātija, Igaunija, Latvija, Lietuva, bijusī Dienvidslāvijas Republika Maķedonija, Melnkalne, Polija, Rumānija, Serbija, Slovākija, Slovēnija, Ungārija) investīciju, transporta, finanšu, zinātnes, izglītības un kultūras jomās.
Papildus informācija:
Elita Rubesa – Voravko
Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: 67013193
E-pasts: elita.rubesa @em.gov.lv