Skip to main content

Ķirsis lūdzis IKVD pārbaudīt iespējamu RD vadībai komplimentāru aģitāciju Rīgas skolās


Partijas VIENOTĪBA Saeimas frakcijas deputāts, partijas Rīgas mēra amata kandidāts Vilnis Ķirsis vērsies ar iesniegumu Izglītības kvalitātes valsts dienestā (IKVD), lūdzot pārbaudīt informāciju par iespējamu Rīgas domes vadībai komplimentāru aģitāciju Rīgas Franču licejā.
“Rīgas Franču liceja skolēnu vecāki vērsušies pie manis kā Saeimas deputāta, informējot par diskutablu pedagoga rīcību mācību iestādē, 9.klases skolēniem mācību priekšmeta Sociālās zinības ietvaros kā mājas uzdevumu nosakot izpētīt Rīgas pašvaldības informatīvo portālu, apkopojot un uzskaitot Rīgas domes labos darbus,” iesniegumā IKVD norāda Ķirsis.


Ņemot vērā to, ka IKVD funkcijās ietilpst izglītības procesa kontrole un vispārējās izglītības kvalitātes jautājumi, Ķirsis lūdzis dienestu izvērtēt, vai Rīgas domes darbības aplūkošana pozitīvā gaismā ir iekļauta attiecīgā mācību priekšmeta programmā un vai uzdevuma saturs atbilst vispārējās izglītības un sociālo zinību mācību priekšmeta standartiem.

Tāpat deputāts lūdzis dienestu vērtēt, vai pedagoga rīcībā nav saskatāma apzināta vēlme aģitēt par mēra Nila Ušakova darbu, kā arī pārbaudīt, vai minētā jautājuma iekļaušana mācību priekšmeta programmā nav organizēta ar Rīgas domes ziņu un vai šāda prakse netiek īstenota arī citās Rīgas pašvaldības mācību iestādēs.

Uzskatu, ka ikvienai diskusijai par sabiedrībā nozīmīgiem un aktuāliem jautājumiem mācību procesa ietvaros jābūt politiski neitrālai un jauniešu politisko simpātiju ietekmēšana skolā nav pieļaujama, pauž Ķirsis.

Dalies ar ziņu