Skip to main content

KNAB pārbauda, vai Rīgas mēra atbalstītāji piketā pie Rīgas domes finansēti par nodokļu maksātāju naudu.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir uzsācis pārbaudi par iespējamo nodokļu maksātāju naudas nelietderīgo vai pretlikumīgo izmantošanu politisko aktivitāšu finansēšanai piketā, kas Nila Ušakova atbalstam notika pie Rīgas domes 2013. gada 3. decembrī. Pārbaude uzsākta balstoties uz RD VIENOTĪBAS frakcijas priekšsēdētājas Sarmītes Ēlertes un Nacionālās apvienības frakcijas priekšsēdētājas Baibas Brokas kopīgu KNAB adresētu vēstuli.

Tajā tika lūgts pārbaudīt publiskajā telpā izskanējušo informāciju par "Rīgas satiksmes" autobusu iespējamo izmantošanu, piegādājot plakātus un karogus Rīgas mēra atbalstītājiem 3. decembra piketā.

"2013. gadā "Rīgas satiksmei" dotācijās no nodokļu maksātāju naudas tika piešķirti vairāk nekā 65 miljoni latu. "Rīgas satiksme" savukārt uztur arodbiedrību LABA, kas 2013. gadā dotācijās saņēmusi 591 000 latu. Ir jānoskaidro, vai politiskām akcijām netiek tērēta Rīgas nodokļu maksātāju nauda," uzsver VIENOTĪBAS frakcijas priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte.

Mēdijos tika atspoguļots, kā Nila Ušakova atbalstītāji pēc mītiņa ievieto plakātus un karogus mikroautobusā, kurš aprīkots ar biļešu validatoru un iespējams ir "Rīgas satiksmes" transporta līdzeklis. TV3 žurnālisti bija noskaidrojuši, ka Rīgas karogu nav iespējams iegādāties brīvā tirdzniecībā, tādēļ ir bažas, ka karogi Ušakova atbalstītājiem pirms piketa izdalīti no pašvaldības krājumiem.

Papildus informācija:
Nils Josts
RD VIENOTĪBAS frakcijas sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67105864

 

 

Dalies ar ziņu