Skip to main content

Komunikācijai par eiro ieviešanu Latvijā paredzēts ilgāks laika periods nekā Igaunijā

Ceturtdien, 29. novembrī, Finanšu ministrijas (FM) organizētā seminārā valsts iestāžu darbiniekiem tika pārrunāti Latvijas makroekonomikas ieguvumi, pievienojoties eirozonai, Latvijas valsts spēja izpildīt Māstrihtas kritērijus, praktiskie eiro ieviešanas aspekti un eiro komunikācijas pasākumi, kuriem paredzēts ilgāks laika periods nekā tas bija Igaunijā. Plānots, ka intensīvā komunikācijas kampaņa Latvijā sāksies jau 2013. gadā, lai savlaicīgi informētu iedzīvotājus par latu nomaiņu uz eiro.

Pasākuma laikā FM, Latvijas Banka un citas atbildīgās iestādes ziņoja, ka, gatavojoties sabiedrības informēšanai par ieguvumiem no eiro, kā arī praktiskā procesa skaidrošanai, ir izvērtējušas un ņēmušas vērā Igaunijas pieredzi par komunikācijas pasākumu nozīmi un tiem atvēlēto laika periodu.

Seminārā tika uzsvērta nepieciešamība valsts pārvaldes darbiniekiem sadarbībā ar profesionālajām asociācijām un nevalstiskajām organizācijām turpināt veiksmīgi iesākto sagatavošanās procesu pirms eiro ieviešanas 2014. gada 1. janvārī, saglabājot vienotu pieeju sabiedrības informēšanā.

Seminārā piedalījās ap 80 dažādu valsts pārvaldes iestāžu pārstāvji, kas izteica vēlmi arī turpmāk piedalīties pasākumos par dažādām ar eiro ieviešanu Latvijā saistītām tēmām.

Nākamais Finanšu ministrijas organizētais seminārs ir paredzēts lauksaimniecības nozares pārstāvjiem un notiks šā gada 3. decembrī Valsts Ieņēmumu dienesta telpās, Smilšu ielā 1/4, 2. stāva zālē. Uz semināru iespējams iepriekš pieteikties, sūtot vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju Sanitai Kacubai ([email protected], 67095502). Vietu skaits ierobežots!

Informācijas sagatavotājs:
Sanita Kacuba
Komunikācijas nodaļas
Eiro komunikācijas projekta vadītājas vietniece
Tālr.: 67095502
[email protected]

 

Dalies ar ziņu