Skip to main content

Konkursā uz KNAB priekšnieka amatu saņemti 13 pieteikumi

Līdz 19. septembrim Valsts kanceleja saņēmusi 13 pretendentu pieteikumus atklātam konkursam uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amatu. Informācija par pretendentu vārdiem, uzvārdiem, darba vietu un ieņemamo amatu:

1. Kalvis Vītoliņš
SIA „Biznesa un juridiskā prakse” īpašnieks, konsultācijas loģistikā, transporta un dzelzceļa risinājumos, robežšķērsošanā un nodokļu jautājumos.

2. Gunārs Bērziņš
Rīgas Domes Informācijas tehnoloģiju centra Informācijas tehnoloģiju drošības administrators.

3. Ruta Mekša
Juridiskās koledžas pasniedzēja.

4. Gunārs Cāzers
IK „Musa international” detektīvaģentūras vadītājs. Jurists.

5. Kristaps Sautiņš
Tieslietu ministrijas Juridiskā departamenta Tiesvedības nodaļas juriskonsults.

6. Māris Gulbis
SIA Pireja juridiskais pārstāvis,
SIA "Park&fly easy" valdes priekšsēdētājs.

7. Jaroslavs Streļčenoks
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas vadītāja vietnieks.

8. Armands Stumbergs
Zvērinātu advokātu birojs "Liepiņš un partneri", zvērināts advokāts,
Nodibinājums "Korporatīvo juridisko risinājumu un pētījumu palāta", valdes priekšsēdētājs,
Juridisko risinājumu un pētījumu palātas šķīrējtiesa, Šķīrējtiesas priekšsēdētājs.

9. Jānis Uzulēns
SIA P-KOLADA, dalībnieks, valdes loceklis,
ADHS, SIA, juridiskie un apdrošināšanas pakalpojumi. Dalībnieks, prokūrists,
JURISCONSULTUS, SIA, dalībnieks, valdes loceklis.

10. Aivars Bauers
šobrīd – nav darba attiecībās,
Iepriekšējā darba vieta – Satiksmes ministrijas Valsts īpašuma uzraudzības nodaļas vadītājs.

11. Ilze Jurča
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas vadītāja

12. Lienīte Šikore
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja Izmeklēšanas nodaļas vadītāja.

13. Vladislavs Bautris
AIKNC eksperts "Augstākās izglītības studiju programmu izvērtēšana un priekšlikumu sniegšana kvalitātes paaugstināšanai"; Izglītības kvalitātes valsts dienesta eksperts.

Atbilstoši konkursa nolikumam, 5 darbdienu laikā darbu uzsāks pretendentu vērtēšanas komisija, kas konkursa pirmajā kārtā vērtēs kandidātu atbilstību konkursa formālajiem kritērijiem. Komisijai mēneša laikā – līdz 18. oktobrim – jāpieņem lēmumu par to, kuri pretendenti izvirzāmi konkursa otrajai kārtai.

Konkursa otrajā kārtā padziļināti vērtēs kandidātu pieredzi un kompetenci. Kandidātu, kuram komisijas locekļi būs piešķīruši augstāko punktu skaitu, komisija ieteiks virzīt uz Ministru kabinetu apstiprināšanai, savukārt Ministru kabinets lems par komisijas izvirzītā pretendenta ieteikšanu apstiprināšanai Saeimā.

Atbilstoši konkursa nolikuma, pretendentam jāatbilst KNAB likuma 4. panta pirmajā un otrajā daļā noteiktajām prasībām, tai skaitā – pārvalda latviešu valodu un vismaz divas svešvalodas; ieguvis augstāko izglītību un uzkrājis amatam atbilstošu darba pieredzi; ir vismaz triju gadu pieredze vadošā amatā valsts pārvaldē vai tiesību aizsardzības jomā.

Konkursa nolikums paredz, ka pretendentam jābūt izpratnei par iestādes lietvedību, grāmatvedību, personāla organizēšanu, kā arī par klasificētās informācijas aizsardzības regulējumu atbilstoši normatīvajos aktos vadītājam noteiktajām kompetencēm, kā arī izpratnei par korupcijas novēršanas un apkarošanas jautājumiem, kā arī politisko organizāciju (partiju) finansēšanas jautājumiem. Tāpat būtisks vērtēšanas kritērijs ir kandidātu reputācija, ko vērtēs atbilstoši KNAB likumā un konkursa nolikumā noteiktajām prasībām.

Kā nosaka konkursa nolikums, vērtējot pretendenta darba pieredzi, gadījumā, ja ir divi vai vairāki pretendenti ar vienlīdzīgi atbilstošu darba pieredzi, priekšrocība ir pretendentam, kas ieguvis augstāko juridisko izglītību.

Pretendentu vērtēšanas komisiju vadīs Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane, komisijas sastāvā ietilpst Augstākās tiesas Senāta Krimināllietu departamenta senators A. Freibergs, Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta virsprokurors A. Kalniņš, Satversmes tiesas aizsardzības biroja direktors J. Kažociņš un Drošības policijas priekšnieks J. Reiniks.
Kā ziņots iepriekš, pretendenti, kuri atbilst KNAB biroja likuma 4. panta otrajā daļā noteiktajām prasībām, pieteikumus konkursam varēja iesniegt Valsts kancelejā līdz 2011. gada 19. septembrim.

Kā uzsver KNAB priekšnieka amata pretendentu vērtēšanas komisijas priekšsēdētāja Elita Dreimane: „Atšķirībā no līdzšinējās KNAB priekšnieka amata konkursa organizēšanas prakses, Valsts kancelejas izstrādātā kārtība paredz trīs jauninājumus. Pirmkārt, amata pretendentus atklāta konkursa divās atlases kārtās vērtēs nozares profesionāļi, nevis politiķi, tādējādi būtiski uzlabojot esošo kārtību, ko augstu novērtējuši korupcijas apkarošanas nozares eksperti. Otrkārt, konkursa nolikumā ir skaidri noteikts iesniedzamo dokumentu loks, kas apliecina likumā noteiktās pretendentiem nepieciešamās prasmes. Treškārt, lai informētu sabiedrību par atklāta konkursa norisi, ir paredzēts informēt plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus par konkursa norisi pēc katras konkursa kārtas.”

Informācija par pretendentiem iesniedzamajiem dokumentiem, konkursa nolikums un vērtēšanas komisijas sastāvs pieejams šeit.

Informāciju sagatavoja:
Zanda Šadre
Ministru kabineta preses sekretāre
+37129120742, +37167082191

Dalies ar ziņu