Skip to main content

Kristovska apsveikums Jaunajā gadā

Sveicināti, cienījamie Pilsoniskās savienības biedri, atbalstītāji, draugi! Aizrit šī gada pēdējā diena, stundas, minūtes… Pagātnē paliek 2010. gadā pieredzētais – veiksmes un rūpju pilnais laiks, ieceres, kā arī dažkārt pārprastais, nesadzirdētais. Tuvojas Jaunais – 2011. gads! Kā vienmēr, skatoties uz priekšu, vēlam viens otram sekmes, pašapziņu, sapratni, prieku, veselību un, protams, mīlestību! Daudz, daudz vairāk, nekā mums ir bijis līdz šim!

Atskatoties uz aizvadīto 2010. gadu, jāatzīst, ka mums nav pamata būt pesimistiem vai teikt, ka esam bijuši apdalīti, ka Laimes māte mums būtu uzgriezusi muguru. Gluži pretēji. Pilsoniskā savienība sevi apliecinājusi politiskajā cīņā, izvēles priekšā pieņēmusi sarežģītus, taču stratēģiski pareizus lēmumus, kas ļauj apgalvot, ka tikai dažu gadu laikā mēs kā jauna partija esam spējuši iekļūt politisko procesu augstākajos ešelonos, un tagad daudziem no mums ir iespējas sevi apliecināt darbā tautas un valsts labā! Nu jau mūsu vidū ir krietns pulks Saeimas, pašvaldību, Eiropas Parlamenta deputātu, pat ministru!

Vai "darbs tautas un valsts labā" izklausās pārāk skaļi teikts? Taču tieši tā sabiedrība vērtē politiķus! Pēdējos mēnešos mūsu politiķiem varbūt reizēm pietrūcis laika izskaidrot atsevišķus lēmumus, taču esmu dziļi pārliecināts, ka politika nav nekas cits kā šāda cildena mērķa – "darbs tautas un valsts labā" – izvirzīšana un piepildīšana. Protams, šāda mērķa sasniegšana prasa zināšanas, pieredzi, talantu, tālredzību, iecietību, mērķtiecību, cīņas, pat kaujas spēju. Tās ir arī tās īpašības, kas nepieciešamas, lai mēs turpinātu augt un caur šo augšanu piepildītu savas partijas – Pilsoniskās savienības – mērķus un programmu, kas joprojām ir aktuāla un realizējama dzīvē.

Pilsoniskās savienības programmas un vērtību pārstāvēšana ir katra mūsu partijas politiķa, biedra un atbalstītāja nozīmīgs uzdevums! Bez mūsu programmatisko mērķu izvirzīšanas un virzības nebūtu arī to lielisko rezultātu, kurus 2010.gada vēlēšanās sasniedza partiju apvienība Vienotība! Atcerēsimies, ka vēl pirms gada nevienam neko neizteica tāds jēdziens kā Vienotība, taču, gadu noslēdzot, šī trīs partiju apvienība ir ieguvusi Saeimā trešo daļu deputātu mandātu, un pārliecinoši lielākais mandātu skaits ir tieši Pilsoniskās savienības rokās!

Jā, ceļa bruģēšana Vienotības uzvarai ir prasījusi daudz spēka, iecietības un neapšaubāmi – arī Pilsoniskās savienības ziedošanos uz kopējo valsts interešu altāra. Domāju, mēs labi apzināmies, ka vēlēšanu rezultāti, uzvarētāju un zaudētāju izkārtojums 2010. gada politisko cīņu noslēgumā varēja būt pavisam citāds, ja nebūtu Vienotības.

Domāju, jūs apzināties, ka Pilsoniskās savienības vadība godprātīgi piedalījās sarežģītājā un emocionāli ārkārtīgi smagajā Vienotības izveides un politiskās cīņas taktikas procesā. Tieši mēs, Pilsoniskā savienība, saturējām kopā šo procesu, bez mums tas nebūtu bijis iespējams. Protams, tas nebūtu bijis iespējams arī bez Jaunā laika, bez Sabiedrības citai politikai, bez Valda Dombrovska.

Jā! Mēs kopīgi uzbūvējām Valda Dombrovska fenomenu un apzināti šim uzdevumam pakārtojām savus mērķus un ieceres, atļaušos teikt, pat paši savu līderu izredzes. Īstermiņā mēs nekļūdījāmies. Taču ilgtermiņā Pilsoniskajai savienībai ir jādomā, kā savu ziedoto iniciatīvu pilnībā atgūt un nekļūt par līdzdalībnieku iziruma procesā, kādā Latvijā sevi ir izniekojuši pat par tagadējo Vienotību sākotnēji spēcīgāki politiskie spēki – Latvijas ceļš un Tautas partija. Es, kā Pilsoniskās savienības un arī Vienotības pirmais priekšsēdētājs, nevaru pieļaut šādu notikumu virzību. Tas nozīmē, ka mēs Vienotību turpināsim būvēt, lai tās pamati ir patiesi stipri un stabili.

Mēs, Pilsoniskā savienība, šajā procesā piedalīsimies! Un tas nozīmē, ka mums jāatsakās no atsevišķu Vienotības politiķu eiforijas, no tās attieksmes, kas līdzšinējo Vienotības lēmumu pieņemšanu, sarunu ar sabiedrību padarījusi par smagnēju, iekšēju aizdomu un nepieņemamu aizmugurēju darbību caurvītu procesu. Tikai „izslimojot” šīs problēmas – nodrošinot savstarpēju cieņu un izvirzot skaidrus trīs partiju tālākas integrācijas noteikumus, kas garantē pārdomātu un saskaņotu politiku, skaidru lēmumu pieņemšanu – , mēs varēsim radīt tik nepieciešamo savstarpējās uzticības gaisotni un droši audzēt patiešām plašu labēji politisku spēku, kāda līdz šim Latvijā nav bijis!

Mūsu mērķis ir radīt spēku, kuram ir pa plecam celt un stiprināt tādu Latviju, kas var pastāvēt mūsdienu sarežģītajā, globālo izaicinājumu un risku, nežēlīgas konkurences pārņemtajā pasaulē. Šāds mērķis prasa Pilsoniskajai savienībai pret savu darbību attiekties nopietni un uz mērķa sasniegšanu virzīties pārdomāti. Mums jāizstrādā pašiem sava "ceļa karte", kas precīzi iezīmē mūsu partijas attīstības maršrutu! Šādas "ceļa kartes” sagatavošana un apspriešana ar mūsu nodaļām būs partijas tuvāko mēnešu nozīmīgākais uzdevums līdzās visiem tiem uzdevumiem, ko ikdienā jāpilda mūsu deputātiem un ministriem.

Tāpat ticu, ka pēc pirmajiem pāris mēnešiem, kas pavadīti organizatoriskajā procesā, uzsākot darbu Saeimā un valdībā, mēs joprojām spēsim uzturēt dzīvu dialogu kā Pilsoniskās savienības biedru, tā arī profesionālo politiķu starpā – tādu dialogu, kāds mums bijis tradicionāli. Ticu, ka katrs deputāts un ministrs centīsies apliecināt savu profesionālo varējumu sarunā ar Pilsoniskās savienības biedriem un atbalstītājiem, tādējādi apliecinot izpratni un atbildību par iekšpartejisko demokrātiju, kas Pilsoniskajā savienībā ir tik nozīmīga un kas ir spēcīga politiskā procesa un politiskās organizācijas ilgtspējas pamatu pamats!

Vēlu jums ikvienam mīlestību un Dieva klātbūtni, spēju pārstāvēt tās vērtības, kas pasaulei un katrai tautai, katram cilvēkam dod ticību un cerību!

Noslēdzot šīs 2010. gada pēdējās dienas pārdomas, vēlos citēt Māras Zālītes rindas, kas man šāgada Ziemassvētku un Jaungada gaidīšanas laikā visdziļāk palika prātā:

… Vairāk just,
nekā vārds to spēj teikt,
vairāk gribēt,
nekā vispār var veikt,
vairāk saprast,
kā prātam ļauts,
baltas kājas ik rītu aut…

/M.Zālīte/

Būsim stipri, radoši, konkurētspējīgi 2011. gadā!
Kopā mēs esam spēks!
 

Visu labu vēlot,

Ģirts Valdis Kristovskis
Pilsoniskās savienības priekšsēdētājs

Dalies ar ziņu