Skip to main content

Kristovskis aicina Baltkrieviju atbrīvot politiskos ieslodzītos

Ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis 9.jūnijā nosūtīja vēstuli Baltkrievijas ārlietu ministram Sergejam Martinovam (Sergey Martynov), kurā aicina atbrīvot politiskos ieslodzītos šajā valstī un noņemt viņiem visas politiski motivētās apsūdzības.

Vēstulē ministrs aicina no jauna izvērtēt notiekošo Baltkrievijā, ņemt vērā esošās tendences Eiropā un visā pasaulē. Politisko ieslodzīto atbrīvošana ir nepārprotams priekšnoteikums, lai Eiropas Savienība varētu būt solidāra un sniegt palīdzību Baltkrievijai un Baltkrievijas tautai. „Es uzskatu, ka tieši to vēlas mūsu tautas, un tas kalpos mūsu patiesajām interesēm – tālāk nepasliktināt Baltkrievijas un Eiropas attiecības,” uzsver Latvijas ārlietu ministrs.

Eiropas Savienība jau iepriekš ir pierādījusi savu vēlmi un spēju sniegt nepieciešamo palīdzību kaimiņiem savu ārējo politiku ietvaros, īpaši ar Eiropas Kaimiņu politikas un Austrumu partnerības instrumentiem. Šo ES politiku pamatā ir stingra ticība kopējām vērtībām, sabiedrisko interešu pamatprincipiem un tam, kā valstīm jābūt pārvaldītām. Lai saņemt palīdzību šo politiku ietvaros, ir jāpieņem cilvēktiesību, politisko brīvību un brīvas ekonomikas pamatprincipi, vēstulē norāda ministrs.

Latvijas ārlietu ministra vēstule šodien tika iesniegta Baltkrievijas vēstniekam Latvijā.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu