Skip to main content

Dombrovskis Seulā atklāj Latvijas uzņēmēju stendu

Ceturtdien, 9. jūnijā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis Korejas galvaspilsētā Seulā piedalījās Korejas importētāju organizācijas (KOIMA) organizētajā ikgadējā starptautiskajā izstādē „Import Goods Fair 2011”, kur atklāja Latvijas uzņēmumu stendu.

„Latvijas uzņēmumi šogad pirmo reizi piedalās šajā izstādē, kas pulcē Korejas uzņēmējus, kuri meklē jaunus produktus un pakalpojumus, ko piedāvāt Korejas iedzīvotājiem. Latvijā strādā daudzi inovatīvi uzņēmumi, kas rada konkurētspējīgus produktus, turklāt, arī Latvija kā ES dalībvalsts no nākamā mēneša pievienosies brīvās tirdzniecības līgumam ar Koreju. Šis ir ļoti piemērots laiks, lai paplašinātu ekonomisko sadarbību starp abām valstīm,” izstādes atklāšanā sacīja V. Dombrovskis.

Izstādē ir pārstāvēti uzņēmumi Latvijas Finieris, Dores Fabrika, Dendrolight Latvia, Rietumu banka, AirBaltic, tūrisma kompānijas TAS Baltics, Baltic Travel Group un Rīgas Tūrisma attīstības birojs, kā arī Rīgas un Ventspils brīvostu pārvaldes. Latvijas uzņēmumi izstādes apmeklētājus iepazīstinās ar savām precēm un pakalpojumiem, kā arī meklēs jaunus biznesa kontaktus un sadarbības iespējas.

V. Dombrovskis šodien piedalījās arī seminārā „Latvija – jauns tūrisma galamērķis Ziemeļeiropā”, kurā klātesošos iepazīstināja ar Latviju kā pievilcīgu un interesantu mērķi tūrismam. Tāpat premjers šodien tikās ar vairāku Korejas uzņēmumu vadītājiem, lai informētu tos par Latvijas piedāvātajām iespējām investīcijām un uzņēmējdarbībai.

Korejas Republiku V. Dombrovskis apmeklēs kopā ar Latvijas uzņēmumu pārstāvjiem, kas darbojas loģistikas, kokapstrādes, tūrisma, farmācijas un citās industrijas. Ministru prezidenta vizīte Korejā ilgst no 8. līdz 11. jūnijam. Tās mērķis ir veicināt politisko dialogu un attīstīt ekonomisko sadarbību starp abu valstu uzņēmumiem.

Vizītes laikā Latvijas Ministru prezidentam un Latvijas uzņēmējiem plānotas tikšanās ar Korejas prezidentu un premjerministru, kā arī nozīmīgākajām Korejas uzņēmēju apvienībām un asociācijām. Latvijas delegācija apmeklēs uzņēmumu Samsung Electronics, kā arī piedalīsies Latvijas ģenerālkonsulāta Korejā rīkotajā pieņemšanā.

Kā jau ziņots iepriekš, maija beigās KOIMA delegācija apmeklēja Latviju, un V.Dombrovskis ar Korejas uzņēmējiem tikās 31. maijā. Premjers un KOIMA pārstāvji vienojoties veicināt abu valstu uzņēmumu sadarbības paplašināšanu. Abas puses ir ieinteresētas attīstīt sadarbību pārtikas ražošanas un pārstrādes jomā, farmokoloģijā, mašīnbūvē un citās nozarēs. Šovasar plānota arī Korejas parlamenta priekšsēdētāja vizīte Latvijā.

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr. 67082865
[email protected]

 

Dalies ar ziņu