Skip to main content

Kristovskis akcentē Latvijas un Ķīnas sadarbības iespēju potenciālu

4. aprīlī ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis tikās ar Ķīnas Tautas Republikas Nacionālā Tautas kongresa Ārlietu komisijas priekšsēdētāju Li Džaosjinu (Li Zhaoxing).

Tikšanās laikā ārlietu ministrs atzīmēja Latvijas un Ķīnas valstu attiecību sekmīgo attīstību, kuru veicina gan valsts augstāko amatpersonu, gan nozaru ekspertu aktīva vizīšu apmaiņa. Abas puses izteica gandarījumu par veiksmīgo sadarbību kultūrā un izglītībā, kā arī pauda pārliecību, ka 20 gadu jubileja, kas šogad aprit kopš diplomātisko attiecību nodibināšanas starp Latviju un Ķīnu, kalpos par stimulu turpmākai sadarbības attīstībai. Li Džaosjins uzslavēja Latvijas veiksmīgo dalību Šanhajas EXPO izstādē.

Ģ. V. Kristovskis norādīja uz Latvijas interesi izvērst abu valstu ekonomisko sadarbību, veicinot Latvijas preču noietu Ķīnas tirgū, kā arī piesaistot investīcijas projektiem Latvijā, it īpaši transporta un loģistikas jomā. Gan Ģ. V. Kristovskis, gan Li Džaosjins norādīja uz Eiropas Savienības un Ķīnas stratēģiskās partnerības būtisko lomu globālas nozīmes jautājumu risināšanā.

Foto no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected] 

 

Dalies ar ziņu