Skip to main content

Pabriks piedalīsies ģenerāļa Auzāna 140 gadu piemiņas pasākumā

Šodien, 4. aprīlī, plkst.14:30, Pļaviņās, Pļaviņu novada ģimnāzijā, notiks ģenerālim Andrejam Auzānam veltīts atceres brīdis, kurā piedalīsies aizsardzības ministrs Artis Pabriks, rezerves pulkvedis Jānis Hartmanis, Zemessardzes 55. kājnieku bataljona komandieris majors Uldis Albiņš, Jaunsardzes vadītājs rezerves majors Broņislavs Mačuļskis, kā arī citu Nacionālo bruņoto spēku vienību (NBS) pārstāvji, jaunsargi un skolēni.

Lai labāk izprastu tā laika notikumus, rezerves pulkvedis Jānis Hartmanis klātesošajiem sniegs nelielu vēsturisko ieskatu par Pļaviņu pagastā dzimušo zinātnieku, Triju Zvaigzņu ordeņa kavalieri, ģenerāli A.Auzānu.

Zemessardzes un Jaunsardzes pārstāvji pasākuma apmeklētājiem stāstīs par dienestu Zemessardzē un Jaunsardzi, kā arī sniegs izsmeļošu informāciju par Latvijas dalību NATO vadīto Starptautisko drošības atbalsta spēku operāciju Afganistānā. Ikvienam interesentam būs iespēja aplūkot brīvības cīņu un mūsdienu ieročus, kā arī ekipējumu.

Ģenerālis A.Auzāns dzimis Pļaviņu pagasta „Bormaņu” mājās. No 1916. gada septembra bija 7. Bauskas latviešu strēlnieku pulka bataljona komandieris, vēlāk iecelts 2. Latviešu strēlnieku brigādes komandiera amatā. Par varonību Ziemassvētku kaujās apbalvots ar Jura IV šķiras ordeni. Viņš ir bijis arī Latviešu strēlnieku biedrības priekšsēdētājs, Latvijas armijas Galvenā štāba Topogrāfijas daļas priekšnieks, kā arī kara zinību pasniedzējs Latvijas Kara skolā. Miris 1953. gada 23. martā.
 

Informāciju sagatavoja:
virsleitnante Sandra Brāle,
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: +371 67335067
[email protected]

 

Dalies ar ziņu