Skip to main content

Kristovskis ar atzinību vērtē START līguma ratifikāciju ASV Senātā

Ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis atzinīgi vērtē jaunā Stratēģisko ieroču samazināšanas līguma (START) ratifikāciju ASV Senātā šī gada 22. decembrī, cerot, ka drīz sekos līguma ratifikācija arī Krievijā.

Ārlietu ministrs Ģ. V. Kristovskis uzsver, ka ASV Senāta balsojums par jaunā START līguma ratifikāciju ir būtisks ieguldījums gan iesaistīto pušu, ASV un Krievijas, attiecībās, gan arī globālās ieroču kontroles, atbruņošanās un ieroču neizplatīšanas darba kārtības stiprināšanā un mērķu sasniegšanā. Stratēģisko kodolieroču samazināšana un ierobežojumi, kā arī to pārbaužu mehānisms abu valstu starpā ir svarīgs signāls drošībai arī Eiropā.

„Uzskatu, ka ASV un Krievijas sadarbība stratēģisko kodolieroču jomā veicinās tādu svarīgu jautājumu risināšanu kā, piemēram, taktisko kodolieroču samazināšanas iespējas”, atzīmē ārlietu ministrs Ģ. V. Kristovskis.

2010. gada 8. aprīlī ASV un Krievija parakstīja jaunu divpusēju stratēģisko kodolieroču samazināšanas līgumu, kas nosaka izvietoto kodolgalviņu samazināšanu katrā pusē līdz 1500, kā arī paredz savstarpēju pārbaužu un datu apmaiņas mehānismu.

Dalies ar ziņu