Skip to main content

Pabriks tiekas ar Gruzijas vēstnieku

23. decembrī aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikās ar Gruzijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Konstantīnu Korkeliju (Konstantin Korkelia), lai apspriestu Latvijas un Gruzijas sadarbību aizsardzības jomā un tās attīstības iespējas 2011. gadā.

Vēstnieks pateicās Latvijai par atbalstu Gruzijas teritoriālās vienotības saglabāšanai, kas kopā ar citu alianses dalībvalstu atbalstu ļāva Gruzijai sasniegt pozitīvu izaugsmi, kas atspoguļojās arī NATO Lisabonas samitā. K. Korkelja apliecināja, ka Gruzijas Aizsardzības ministrija ir ieinteresēta attīstīt sadarbību militāras izglītības jomā, veidojot Gruzijas militāro akadēmiju, kā arī vēlas iepazīties ar Latvijas pieredzi aizsardzības jomas strukturālo reformu veikšanā.

„Ekonomiskās krīzes un ierobežota budžeta apstākļos Latvija ir spējusi īstenot veiksmīgas strukturālās reformas un saglabāt efektīvas NATO dalībvalsts statusu, tāpēc labprāt dalīsimies ar iegūtu pieredzi,” uzsvēra A. Pabriks. Viņš apliecināja arī militārās izglītības prioritāro nozīmi militāro spēju attīstībā.

Gruzijas vēstnieks nodeva A. Pabrikam Gruzijas Aizsardzības ministra ielūgumu apmeklēt Gruziju oficiāla vizītē 2011. gadā.

Gruzija ir viena no NATO partnervalstīm, ar kuru Latvijai ir visintensīvākā un visilgstošākā sadarbība aizsardzības reformu pieredzes nodošanas jomā. Sadarbība īpaši cieši attīstījusies aizsardzības plānošanas un apmācības jomās.
 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālr.: 67335224
[email protected]

Dalies ar ziņu