Skip to main content

Kristovskis ar Dānijas kolēģi Espersenu pārrunā Dānijas ES prezidentūras prioritātes

19. augustā ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis tikās ar Dānijas ārlietu ministri Lēni Espersenu (Lene Espersen), kura bija ieradusies Rīgā divpusējā vizītē. Tikšanās laikā ministri pārrunāja plašu ārpolitisko tēmu loku, tai skaitā Dānijas gatavošanos ES prezidentūrai, kura sāksies 2012. gada 1. janvārī. L.Espersena informēja, ka Dānijas prezidentūras laikā tiks turpināta ES daudzgadu budžeta pēc 2013. gada gatavošana, aktuāli būs arī vienotā tirgus modernizācijas, ekonomiskās un finanšu stabilitātes jautājumi, kā arī ES paplašināšanas.

Ģ. V. Kristovskis atzīmēja, ka Latvijai ir svarīgi, lai tiktu nodrošināta eirozonas stabilitāte un ilgtspējīga ekonomiskā attīstība, jo situācija eirozonā ietekmē arī Latvijas ekonomisko attīstību. Latvijas stratēģiskais mērķis ir pievienoties eirozonai 2014. gadā. Par ES budžeta projektu ministrs norādīja, ka mazāku izlīdzinošo (kohēzijas) maksājumi saņemšana Latvijai nebūs pieņemama. Ministrs uzsvēra, ka „ES tiešo maksājumu jautājums Latvijai ir ļoti svarīgs un maksājumi lauksaimniekiem jānosaka pragmatiskā veidā pēc objektīviem kritērijiem, kas likvidētu konkurenci kropļojošās un netaisnīgās tiešo maksājumu atšķirības”. Puses pārrunāja arī notikumus Tuvējos Austrumos, īpaši Lībijā un Sīrijā, kā arī citas starptautiskas aktualitātes.

Pēc tikšanās abi ministri kopīgi devās uz Tallinu, kur 20. augustā piedalīsies Igaunijas neatkarības atjaunošanas 20. gadadienas pasākumos.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu