Skip to main content

Kristovskis ar Indonēzijas ārlietu ministru pārrunā sadarbības perspektīvas

20. septembrī, Ņujorkā Latvijas ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis tikās ar Indonēzijas ārlietu ministru Dr. Marti M. Natalegavu (Dr. Marty M. Natalegawa). Indonēzijas ārlietu ministrs pauda prieku par Latvijas un Indonēzijas starpvalstu kontaktu attīstību – šī jau ir otrā tikšanās ar Ģ. V. Kristovski – pirmā notika š.g. 6. jūnijā, Budapeštā, 10. Eiropas – Āzijas samita (ASEM) ietvaros. Minētais uzskatāmi demonstrē abu valstu ieinteresētību tālākā sadarbības paplašināšanā, pauda Indonēzijas ārlietu dienesta vadītājs. Dr. Marti M. Natalegava izteica ielūgumu Latvijas ārlietu ministram apmeklēt Indonēziju.
Ģ. V. Kristovskis atzinīgi novērtēja abu valstu ciešo sadarbību un ekonomiskās sadarbības kontekstā akcentēja Latvijas Ārlietu ministrijas šī gada 7. jūnijā, organizēto biznesa semināru „Entering South – East Asia” (Ieejot Dienvidaustrumāzijā), kurā tika apspriestas Latvijas un Indonēzijas uzņēmēju sadarbības iespējas. Abi ministri bija vienisprātis par nepieciešamību turpināt ekonomisko un tirdzniecības kontaktu attīstību. Indonēzijas ārlietu ministrs norādīja, ka svarīga loma būs nozīmīgu divpusējo līgumu „Par izvairīšanos no dubultās nodokļu aplikšanas”, „Par sadarbību gaisa satiksmes jomā” un „Par sadarbību kultūras jomā” noslēgšanai.

Latvija un Indonēzija ir aktīvas arī citās sadarbības jomās. Šī gada 26. aprīlī notika jau trešais Latvijas – Indonēzijas akadēmisko aprindu pārstāvju seminārs, kurā tika apspriesta sadarbība izglītības jomā un Dienvidaustrumāzijas Nāciju Asociācijas (ASEN) valstu integrācijas perspektīvas. Dr. Marti M. Natalegava izteica interesi arī par politiskā dialoga ar Latviju tālāku attīstību – šeit pozitīvu impulsu dos 24. novembrī plānotās konsultācijas starp abu valstu ārlietu ministrijām.

Kristovskis un Natalagava apmainījās viedokļiem par norisēm arābu reģiona valstīs un Tuvajos Austrumos. Abi ministri pauda cerību, ka ANO Ģenerālās Asamblejas 66.sesija pavirzīs tuvāk Tuvo Austrumu konflikta noregulējumu un uzsvēra nepieciešamību iesaistītajām pusēm turpināt sarunas, lai panāktu divu valstu risinājumu.

Latvijas un Indonēzijas ārlietu ministri vienojās par ciešāku sadarbību ANO un citās starptautiskajās organizācijās, tostarp, par savstarpēju balsu apmaiņu starptautisko organizāciju amatpersonu vēlēšanās.

20. septembrī, ANO Ģenerālās Asamblejas 66.sesijas ietvaros Ģ. V. Kristovskis piedalīsies ES valstu ārlietu ministru sanāksmē par Tuvo Austrumu problemātiku, kā arī ES dalībvalstu un Krievijas ārlietu ministra tikšanās reizē. Vakarā Kristovskis apmeklēs Latvijas mākslinieku Zojas Frolovas un Jāņa Jākobsona darbu izstādes atklāšanu Ņujorkas galerijā „Mimi Ferzt”.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu