Skip to main content

Kristovskis ar Meksikas ārlietu ministri pārrunā klimata aizsardzību

22. septembrī Ģirts Valdis Kristovskis Ņujorkā tikās ar Meksikas Savienoto Valstu ārlietu ministri Patrīciju Espinozu (Patricia Espinosa). Ministri vienojās stiprināt Latvijas un Meksikas attiecības, pabeidzot līguma Par izvairīšanos no dubultās aplikšanas ar nodokļiem sagatavošanu un parakstot šo svarīgo līgumu. Latvijas ārlietu ministrs augstu novērtēja Meksikas uzņēmuma CEMEX investīcijas cementa rūpnīcā Brocēnos. „Latvijai ir Meksikas un citu valstu investīcijām atvērta un draudzīga valsts”, akcentēja Kristovskis. Patrīcija Espinoza norādīja, ka CEMEX ir videi draudzīgs uzņēmums un šāda pieeja no uzņēmēju puses ir jāatbalsta arī turpmāk.

Latvijas ārlietu ministrs izteica atzinību Meksikas un P. Espinozas personiskajam ieguldījumam Kankūnas klimata konferences organizēšanā. Ministri bija vienisprātis par nepieciešamību straujāk virzīties uz konkrētu vienošanos panākšanu globālās sasilšanas mazināšanai un pārrunāja šī gada klimata konferences Durbanā (Dienvidāfrikā) mērķus. Kristovskis informēja Meksikas kolēģi par Latvijas ieguldījumu vides un klimata aizsardzībā. „Atjaunojamo energoresursu rādītājs Latvijas enerģētiskajā bilancē ir viens no augstākajiem Eiropas Savienībā”, konstatēja Latvijas ārlietu ministrs.

Patrīcija Espinoza ielūdza Latvijas ārlietu ministru apmeklēt Meksiku vizītē. „Jāveicina kontakti starp Latvijas un Meksikas tautām, uzņēmējiem un kultūras jomas pārstāvjiem”, pauda Meksikas diplomātiskā dienesta vadītāja. Ģirts Valdis Kristovskis pozitīvi novērtēja abu valstu ārlietu ministru konsultāciju nozīmi, aicinot attīstīt tālāk šo dialoga formātu. Tikšanās laikā tika pārrunātas arī Latvijas un Meksikas sadarbības iespējas ANO ietvaros.

Kristovskis līdz svētdienai, 25. septembrim uzturas Ņujorkā, kur notiek ANO Ģenerālās Asamblejas 66. sesija. 22. septembrī Latvijas ārlietu ministrs piedalījās ES valstu un ASV ārlietu ministru sanāksmē, kur tika apspriestas ES un ASV sadarbības iespējas meklējot Tuvo Austrumu konflikta noregulējumu.

23. septembrī Kristovskis un Valsts prezidents A.Bērziņš tiksies ar ASV ebreju organizāciju pārstāvjiem. Piektdien Kristovskim paredzētas tikšanās ar Bulgārijas un Singapūras ārlietu ministriem. Svētdien, 25. septembrī ārlietu ministrs ar Valsts prezidentu tiksies ar latviešu kopienas pārstāvjiem Jonkeros pie Ņujorkas un kopīgi piedalīsies latviešu dievkalpojumā.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

Dalies ar ziņu