Skip to main content

Kristovskis: Baltija nedrīkst zaudēt nozīmīgas investīcijas un iespēju integrēties Eiropas transporta tīklā

Latvijas ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis, vērtējot ES transporta komisāra Sīma Kallasa teikto intervijā laikrakstam „Latvijas Avīze”, atbalsta transporta komisāra viedokli par nepieciešamību attīstīt Ziemeļu un Dienvidu savienojumu. Ministrs atkārtoti atgādina, ka ,,Rail Baltica” ir Eiropas mēroga projekts – tas ir iekļauts Valdības rīcības plānā, Baltijas valstu sadarbības darba kārtībā un ir viena no Baltijas ministru padomes sadarbības prioritātēm 2011. gadā, tāpēc Latvijas rīcībai jābūt noteiktai un tā nedrīkst kļūt par vājāko posmu savas nenoteiktības dēļ.

24. martā starptautiskajā konferencē „Rail Baltica attīstība un biznesa iespējas” Latvijai tika veltīta kritika par projekta īstenošanas lēno gaitu. Ārlietu ministrs Ģ. V. Kristovskis, piedaloties šajā konferencē, norādīja uz projekta nozīmīgumu Baltijas valstu telpas atdzīvināšanai un izaugsmei kā cilvēku starpā, tā arī veicinot ekonomisko apriti. Pēc minētās konferences ārlietu ministrs nosūtīja vēstuli Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim, uzsverot nepieciešamību mērķtiecīgi virzīt projektu, tādējādi sekmējot Eiropas Savienības līdzfinansējuma pieejamību. Pretējā gadījumā investīcijas var tikt zaudētas.

Saistībā ar nepieciešamību ,,Rail Baltica” projekta īstenošanai piešķirt valsts budžeta līdzfinansējumu, valdība 29. martā nolēma, ka Satiksmes ministrijai sadarbībā ar Finanšu ministriju jāsagatavo detalizēta informācija un turpmākās rīcības plāns. Satiksmes ministrijai ir uzdots jautājumu par nepieciešamo valsts budžeta līdzfinansējuma piešķiršanu minētā projekta īstenošanai iesniegt izskatīšanai 26. aprīļa Ministru kabineta sēdē.


Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected] 

 

Dalies ar ziņu