Skip to main content

Kristovskis: BEREC biroja atklāšana Rīgā – spoža Latvijas diplomātijas uzvara

14. oktobrī ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis piedalīsies Eiropas Elektronisko komunikāciju regulatoru iestādes (BEREC) biroja oficiālajā atklāšanā Rīgā. BEREC birojs ir jaunizveidota Eiropas Savienības (ES) aģentūra un būs pirmā Latvijā izvietotā ES līmeņa institūcija. Šajā sakarā Ģ.V.Kristovskis uzsver, ka šī biroja atklāšana ir spīdošs Latvijas diplomātijas panākums, kura kaldināšanā aktīvi iesaistījās gan valsts augstākās amatpersonas, gan mūsu diplomāti Eiropas Savienības institūcijās un dalībvalstīs.

„Latvijas valdības stingri paustā apņemšanās panākt šīs ES institūcijas izvietošanu Rīgā un tam sekojošs mērķtiecīgs Latvijas valdības un diplomātiskā dienesta pārstāvju lobēšanas darbs gan ES institūcijās, gan dalībvalstīs ir devis lielisku rezultātu. BEREC biroja izvietošana Rīgā ne tikai stiprinās elektronisko komunikāciju nozari, bet arī veicinās ES institūciju decentralizāciju un tuvināšanu iedzīvotājiem, un, kas ir sevišķi būtiski, – vairos Latvijas starptautisko atpazīstamību,”
pauž Ģ. V. Kristovskis.

BEREC birojs ir atbildīgs par iekšējā tirgus harmonizāciju elektronisko komunikāciju jomā, kā arī sniedz būtisku atbalstu ES digitālās programmas ieviešanā, nodrošinot eiropiešiem jaunas darbavietas un veicinot Eiropas globālo konkurētspēju informācijas un komunikāciju tehnoloģiju jomā. BEREC birojs nodrošina ekspertīzi un dalībvalstu pieredzes analīzi, veicinot elektronisko komunikāciju pakalpojumu, t. sk. platjoslas interneta un mobilo sakaru pieejamību, kvalitāti un zemākas pakalpojumu cenas. Latvija šīs jomas attīstību uzskata par svarīgu, jo tā ir pamats tālākai ekonomikas, sociālās sfēras un izglītības veicināšanai.

Lēmumu par Rīgu kā BEREC mītnes vietu ES dalībvalstis pieņēma 2010. gada 31. maijā. Svinīgajā atklāšanas pasākumā piedalīsies Latvijas valsts augstākās amatpersonas, kā arī Eiropas Komisijas prezidenta vietniece, informācijas un komunikāciju tehnoloģiju lietu komisāre Nēlī Krusa (Neelie Kroes).

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu