Skip to main content

Kristovskis EDSO samita ietvaros tiekas ar ārvalstu kolēģiem

1. decembrī Astanā EDSO samita ietvaros notika ārlietu ministra Ģ. V. Kristovska iepazīšanās tikšanās ar Norvēģijas ārlietu ministru Jūnasu Gāru Steri (Jonas Gahr Støre), Kirgizstānas ārlietu ministru Ruslanu Kazakbajevu (Ruslan Aitbaevich Kazakbaev), Uzbekistānas ārlietu ministru Vladimiru Norovu (Vladimir Mamovich Norov) un Baltkrievijas ārlietu ministru Sergeju Martinovu (Sergei N. Martynov).

Tikšanās laikā ar Norvēģijas ārlietu ministru J. G. Steri abas puses augsti novērtēja Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbībā sasniegto un esošo potenciālu. Ārlietu ministrs Ģ. V. Kristovskis iepazīstināja Norvēģijas kolēģi ar Latvijas valdības centieniem ekonomikas stabilizācijā. Ar atzinību tika raksturota abu valstu militārā sadarbība ISAF operācijas ietvaros Afganistānā. Abi sarunu partneri atzina, ka valstu attiecības ir labas, kas ļauj arī tālāk padziļināt divpusējās attiecības, tai skaitā ekonomiskos sakarus.

Tikšanās laikā ar Uzbekistānas ārlietu ministru V. Norovu tika pārrunātas valstu divpusējās attiecības. Ārlietu ministrs Ģ. V. Kristovskis uzsvēra, ka Latvija ir ieinteresēta padziļināt ekonomisko sadarbību ar Centrālāzijas valstīm, it īpaši Uzbekistānu, kas ir nozīmīgs un perspektīvs sadarbības partneris šajā reģionā. Ārlietu ministrs Ģ. V. Kristovskis piedāvāja apsvērt domu par tirdzniecības namu atvēršanu. Tika arī uzsvērta ISAF valstu ne-militāro kravu tranzīta nozīme, kas iet uz Afganistānu caur šī reģiona valstīm. Tāpat abas puses piekrita, ka pastāv arī citi jautājumi, kuros abas valstis var sekmīgi sadarboties, tai skaitā izglītības joma.

Tikšanās laikā ar Kirgizstānas ārlietu ministru R.Kazakbajevu ārlietu ministrs Ģ. V. Kristovskis pauda cerību, ka Kirgizstāna panāks iekšpolitiskās situācijas stabilizāciju valstī. Ārlietu ministrs Ģ. V. Kristovskis uzsvēra, ka Centrālāzijas reģiona stabilitāte ir arī mūsu interesēs, jo šis ir ne tikai reģions ar augstu ekonomiskās sadarbības potenciālu, bet arī Afganistānai piegulošs reģions. Ārlietu ministrs Ģ. V. Kristovskis uzsvēra, ka Kirgizstānas varas iestādēm ir jāpilda starptautiskās saistības, tai skaitā attiecībā uz Latvijas uzņēmēju veiktajām investīcijām Kirgizstānas ekonomikā. Kirgizstānas ārlietu ministrs pauda savas valsts interesi attīstīt sadarbību starp valstu parlamentiem, kuras ietvaros Kirgizstāna ir ieinteresēta pārņemt Saeimas darba pieredzi.

Tiekoties ar Baltkrievijas ārlietu ministru S.Martinovu tika pārrunātas valstu divpusējās attiecības, kā arī starptautiskās aktualitātes. Abas puses piekrita, ka valstis vieno kopīgas ekonomiskās intereses, un pastāv daudzi saskarsmes punkti. Ārlietu ministrs Ģ. V. Kristovskis uzsvēra, ka Latvija savas attiecības ar Baltkrieviju veidos gan kā Baltkrievijas kaimiņvalsts, gan ņemot vērā ES politiskās nostādnes, tai skaitā Austrumu partnerības politiku. Ministri pārrunāja Baltkrieviju interesējošo jautājumu par Ventspils-Polockas naftas vada esošo tehnisko naftu. Ārlietu ministrs Ģ. V. Kristovskis atzīmēja, ka Latvijas intereses ir, lai naftas vads būtu darboties spējīgs, un risinot problēmas tiek panākts ātrs un tiesisks risinājums.

Dalies ar ziņu