Skip to main content

Kristovskis Frankofonijas nedēļas ietvaros atklās LKA izstādi

18. martā ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis Frankofonijas nedēļas pasākumu ietvaros E. Smiļģa Teātra muzejā teiks uzrunu Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) studentu izrādes „Naktī it nemaz nav bail” atklāšanā. Ārlietu ministrs uzrunā pateiksies LKA pasniedzējiem un studentiem par nozīmīgo ieguldījumu franču valodas un kultūras popularizēšanā Latvijā, kā arī par kultūras apmaiņas projektu sekmēšanu.

Izrāde „Naktī it nemaz nav bail” („La nuit mȇme pas peur”) ir Klodīnes Galea luga topošā režisora Jurija Djakonova režijā, ar kuru LKA topošie aktieri devās uz Sarānu Francijā, lai parādītu latviešu versiju Francijā jau iestudētai lugai. Projekta autors ir teātra „Tȇte Noire” režisors Patriss Dušē, kas arī plāno piedalīties pasākumā. Plašākai sabiedrībai šī izrāde Latvijā tiks spēlēta pirmo reizi. Izrāde būs latviešu valodā ar prologu franču valodā.
Frankofonijas dienas Kultūras akadēmijā tiks atzīmētas jau septīto reizi. Tajās piedalās LKA Starpkultūru sakaru Latvija-Francija studenti un pasniedzēji, kā arī LKA jaunie aktieri.

Šogad Starptautiskajai Frankofonijas dienai veltītie kultūras un franču valodas pasākumi vairākās Latvijas pilsētās notiks no 14. līdz 20. martam. Pasākumus rīko Latvijā rezidējošo Starptautiskās Frankofonijas organizācijas dalībvalstu Beļģijas, Francijas, Grieķijas, Kanādas, Moldovas un Šveices vēstniecības.

Šā gada Frankofonijas nedēļas Latvijā patrons ir ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis. Ārlietu ministrija ir iesaistījusies vairākās Starptautiskajai Frankofonijas dienai veltītajās norisēs, tostarp Seržam Geinsbūram veltītā koncerta atklāšanā Mazajā ģildē 16. martā un Latvijas Kultūras akadēmijas topošo aktieru iestudētās Klodines Galea izrādes „Naktī it nemaz nav bail” atklāšanā E.Smiļģa Teātra muzejā 18. martā.

Frankofonijas nedēļas mērķis ir veicināt interesi par Frankofonijas valstu kultūrām un franču valodas apguvi, kā arī iepazīstināt sabiedrību ar Frankofoniju un tās izpausmes formām – mūziku, literatūru, zinātni, teātri, kinomākslu u.c. Tā tradicionāli tiek rīkota laikā ap 20. martu, kad visā pasaulē tiek svinēta Starptautiskā Frankofonijas diena.

Latvija ir Starptautiskās Frankofonijas organizācijas novērotājvalsts kopš 2008. gada 18. oktobra. Šobrīd Frankofonijā ir 75 valstis: 56 dalībvalstis un valdības, kā arī 19 valstis ar novērotāja statusu.
 

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

  

 

Dalies ar ziņu