Skip to main content

Paziņojums par ANO DP pieņemto rezolūciju nr. 1973 par Lībiju

Latvija ir gandarīta, ka vakar ANO DP ar balsu vairākumu (10 par, neviena pret, 5 balsīm atturoties) ir pieņēmusi lēmumu, kam jānodrošina vardarbības pārtraukšana un Lībijas civiliedzīvotāju aizsardzība pret Kadafi režīma uzbrukumiem. Rezolūciju ir atbalstījusi Arābu valstu līga, kā arī ANO DP esošās arābu un Āfrikas valstis.

Rezolūcijas nr. 1973 pieņemšana notiek brīdī, kad Kadafi atbalstošie militārie formējumi gatavojas liela mēroga uzbrukumam opozīcijas kustības galvenajam centram Lībijas otrai lielākajai pilsētai Bengazi. Starptautiskā sabiedrība nevar atļauties noskatīties, kā Lībijas režīms izrēķinās ar civiliedzīvotājiem.

Latvija atbalsta starptautiskās sabiedrības prasību, ka Kadafi režīmam ir nekavējoties jāpārtrauc vardarbība pret Lībijas tautu. ANO DP rezolūcijas ieviešanu nodrošinās plaša starptautiskās sabiedrības koalīcija, ieskaitot reģiona valstis. Latvija šajā procesā piedalīsies kā atbildīga ANO un NATO dalībvalsts.

"Tas ir lēmums, kas tapis sarežģītā sarunu procesā. Tas ir piesardzības un aktīvas solidaritātes kompromiss. Tā ir iespēja novērst Kadafi pretinieku iznīcināšanu", uzsvēra ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis, komentējot ANO DP lēmumu.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu