Skip to main content

Kristovskis: I Policijas bataljona dibinātāji bija cilvēki ar īpašu atbildības sajūtu

Partijas „Pilsoniskā savienība” priekšsēdētājs, partiju apvienības VIENOTĪBA līdzpriekšsēdētājs un ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis šodien apmeklēja svinīgo pasākumu, kurā tika atzīmēta 20. gadadiena kopš I Policijas bataljona zvēresta nodošanas Latvijai.

Ģ. V.Kristovskis kopā ar citām augstām valsts amatpersonām sveica bataljona dibinātājus un veterānus, uzsverot, ka šis bataljons bija ļoti nozīmīgs kā pirmā bruņotā vienība atjaunotajā Latvijas Republikā. Vēlāk tieši no šī bataljona izauga vairākas Aizsardzības un Iekšlietu ministrijas, Nacionālo bruņoto spēku un citu drošības un aizsardzības sistēmas struktūras.

“Cilvēki, kuri 1991. gadā deva savu zvērestu neatkarīgajai Latvijai sargāt tās drošību un valstiskumu, spēja uzņemties īpašu atbildību, jo īpašs toreiz bija pats laiks un notikumi, kas risinājās mūsu valstī. Lai arī bataljons pēc tam piedzīvoja nemitīgas pārveides, vīrišķība un drosme vienmēr gāja līdzi tiem, kuri bija stāvējuši klāt pie I Policijas bataljona izveidošanas. Lielākā daļa šo cilvēku 1991. gada janvāra dienās stāvēja uz barikādēm, bet vēlāk sargāja drošību citos valstiski nozīmīgos posteņos,
” norādīja Ģ. V. Kristovskis.

Ģ. V. Kristovskis laikā, kad dibinājās bataljons, bija Latvijas Republikas Augstākās Padomes Aizsardzības un iekšlietu komisijas loceklis un svinīgā zvēresta nodošanas ceremonijā pārstāvēja likumdevēju.

Informāciju sagatavoja:
Dace Balode
PS preses sekretāre
Tālrunis: 29289491

Dalies ar ziņu