Skip to main content

Kristovskis ievēlēts par VIENOTĪBAS valdes priekšsēdētāju

16.martā politisko partiju apvienības VIENOTĪBA valde sanāca uz pirmo sēdi un no apvienības līdzpriekšsēdētāju vidus ievēlēja valdes priekšsēdētāju. Šo amatu turpmāko gadu ieņems partijas „Pilsoniskā savienība” (PS) valdes priekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis.

Apvienības VIENOTĪBA statūti paredz, ka VIENOTĪBAS valdes priekšsēdētāju ievēl valde no līdzpriekšsēdētāju vidus ar vienkāršu balsu vairākumu. Ģ. V. Kristovskis tika ievēlēts par VIENOTĪBAS valdes priekšsēdētāju 14 valdes locekļiem balsojot „par”; Ģ. V. Kristovskis šajā balsojumā par savu kandidatūru atturējās.

„Par galveno VIENOTĪBAS uzdevumu uzskatu Latvijas politisko un sabiedrisko spēku konsolidēšanu. Ar VIENOTĪBAS dibināšanu mēs esam atvēruši durvis ikvienam, kurš negrib stāvēt malā un savas zināšanas, pieredzi un idejas ir gatavs ielikt kopīgā darbā. VIENOTĪBA nenoliedzami būs spēcīga komanda, piesakot savu dalību 10. Saeimas vēlēšanās,” norāda Ģ. V. Kristovskis.

Ģ. V. Kristovskis norāda arī uz nākamajiem VIENOTĪBAS soļiem reģionālās sadarbības veicināšanā: „Tiks sperti arī nākamie VIENOTĪBAS soļi reģionālās sadarbības veicināšanā. Katra VIENOTĪBU veidojošā partija atsevišķi un visi kopā mēs apvienojam spēcīgus līderus un savas jomas lietpratējus visā Latvijā. Partijām ir labi attīstīts reģionālo nodaļu tīkls, un liela daļa manu centienu būs veltīti partiju sadarbībai Latvijas reģionos.”

Saskaņā ar apvienības statūtiem, VIENOTĪBAS valdes priekšsēdētāju ievēl valde no līdzpriekšsēdētāju vidus uz viena gada termiņu. Katru nākamo termiņu jāievēl pārstāvis no citas VIENOTĪBU veidojošās partijas. Apvienības valde vienojās, ka nākamos termiņus valdes priekšsēdētāja amatā ieņems secīgi partijas „Jaunais laiks” (JL) priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa un partijas „Sabiedrība citai politikai” (SCP) valdes priekšsēdētājs Aigars Štokenbergs.

Apvienības VIENOTĪBA valdes priekšsēdētājs sasauc un vada valdes sēdes, kā arī organizē VIENOTĪBAS darbu atbilstoši valdes noteiktajai kompetencei.

Apvienības VIENOTĪBA valdi veido ne vairāk kā 15 pārstāvji, tai skaitā trīs apvienības līdzpriekšsēdētāji – VIENOTĪBU veidojošo partiju vadītāji. JL, PS un SCP darbam apvienības valdē ir deleģējusi katra pa pieciem pārstāvjiem.

JL VIENOTĪBAS valdē pārstāv Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Dzintars Zaķis, Saeimas deputāte Silva Bendrāte, JL Rīgas domes frakcijas priekšsēdētājs Edgars Jaunups, kā arī partijas valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa VIENOTĪBAS līdzpriekšsēdētājas amatā. PS VIENOTĪBAS valdē pārstāv partijas valdes priekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis, PS valdes loceklis un Saeimas deputāts Kārlis Šadurskis, PS valdes loceklis Didzis Konuševskis, PS vēlēšanu kampaņas vadītājs Arvils Ašeradens un PS valdes loceklis Rolands Irklis.

SCP apvienības valdē pārstāv partijas valdes priekšsēdētājs Aigars Štokenbergs, partijas valdes locekle, VIENOTĪBAS programmas izstrādes darba grupas dalībniece Karina Korna, partijas valdes loceklis, asociētais profesors, tiesību zinātņu doktors Aleksejs Loskutovs, SCP valdes loceklis, profesors, politikas zinātņu doktors Artis Pabriks un SCP Jauniešu organizācijas valdes loceklis, starptautisko attiecību speciālists Krišjānis Bušs.

Politisko partiju apvienību VIENOTĪBA 2010. gada 6. martā nodibināja JL, PS un SCP. Apvienības uzdevums ir sākt Latvijas politisko un sabiedrisko spēku saliedēšanu, balstoties uz kopējām vērtībām un vienotu organizāciju. Apvienības mērķis ir radīt jaunu politisku kultūru Latvijā, platformu, uz kuras strādāt ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kam svarīga pārticīga, godīga un eiropeiska Latvija.

Dalies ar ziņu