Skip to main content

L. Mūrniece: paldies dienestiem par kārtību 16. martā

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece izsaka pateicību visiem tiem iekšlietu sistēmas dienestu un Rīgas Pašvaldības policijas darbiniekiem, kas sekmīgi veica sagatavošanās darbus, īstenoja preventīvos pasākumus un 16.marta pasākumu laikā nodrošināja sabiedrisko kārtību un drošību pilsētā.

„Šī gada 16.marts mums bija pārbaudījumu diena, kuru mēs veiksmīgi esam izturējuši,” norāda iekšlietu ministre L. Mūrniece. Ministre uzsver, ka, pateicoties darbinieku apzinīgajam un profesionālajam darbam, pasākumi ir noritējuši mierīgi, neļaujot pie Brīvības pieminekļa provokatoriem apdraudēt gājiena dalībnieku un garāmgājēju drošību.

Pasākumu miermīlīgai norisei, svarīgs bija laicīgi sāktais sagatavošanās process un īstenotie preventīvie pasākumi, kas ļāva atklāt plānotās provokācijas un tās novērst vēl pirms 16.marta, piemēram, sekmīgais Valsts robežsardzes darbs, novēršot nevēlamu personu iebraukšanu valstī.

„16.marts vienmēr ir diena, kad tiek pārbaudītas iekšlietu sistēmas dienestu darbinieku spējas nodrošināt miermīlīgu pasākumu norisi, sabiedrisko kārtību un drošību pilsētā, kā arī novērst iespējamās provokācijas. Diemžēl Leģionāru atceres diena Latvijā ir ieguvusi politizētu noskaņu, kuras ietvaros jau daudzus gadus saduras pretējo pušu viedokļi,” secina iekšlietu ministre L. Mūrniece.

Dalies ar ziņu