Skip to main content

Kristovskis: Latvija ir gandarīta par ciešo sadarbību ar Gruziju

Laikā no 5. līdz 8. maijam notika ārlietu ministra Ģirta Valda Kristovska oficiālā vizīte Gruzijā. Tiekoties ar Gruzijas Valsts prezidentu Mihailu Saakašvilli un ārlietu ministru Gregolu Vašadzi, tika pārrunātas divpusējās un daudzpusējās sadarbības aktualitātes. Puses uzsvēra labās partnerattiecības, kā arī izteica interesi padziļināt ekonomisko sadarbību.

Ģ. V. Kristovskis pauda atzinību par Gruzijas progresu Eiropas integrācijas procesā, īpaši – sarunās par ES-Gruzijas Asociācijas līgumu. Gruzijas amatpersonas informēja par tehnisko gatavošanos sarunām par Padziļināto un visaptverošo brīvās tirdzniecības līgumu ar ES. Abas puses izteica cerību, ka sarunas par Līgumu tiks uzsāktas tuvākā laikā.

Gruzijas puse pateicās Latvijai par atbalstu tās Eiropas integrācijas procesos. Gruzijas un ES attiecību perspektīvā svarīgs atskaites punkts būs ES Austrumu partnerības samits šī gada rudenī. Ģ. V. Kristovskis uzsvēra diferenciācijas principa nozīmi – tām partnervalstīm, kuras pēc ES parauga veicot reformas ir sekmīgākas, ir jādod lielākas iespējas tuvināties ES. Latvija turpinās dalīties savā ES reformu pieredzē ar Gruziju.

Tāpat amatpersonas pārrunāja situācijas attīstību kopš 2008. gada augusta militārā konflikta Gruzijā. Ģ. V. Kristovskis pauda Latvijas atbalstu Gruzijas suverenitātei un teritoriālajai vienotībai. Šajā kontekstā abas puses atzinīgi novērtēja ES Augstās pārstāves H. Eštones 28.aprīļa paziņojumu par ārlietu ministra S.Lavrova neseno vizīti uz Abhāziju un Dienvidosetiju.

Vizītes ietvaros Ģ. V. Kristovskis tikās arī ar ES novērošanas misijas Gruzijā sakaru virsnieku, Latvijas pārstāvi E. Periju.

Vizītes ietvaros ministrs teica uzrunu Gruzijas Optiskā tīkla projekta atklāšanas pasākumā. Projektu, kura ietvaros tiek būvēta optiskā tīkla infrastruktūra Dienvidkaukāza reģionā, īsteno Gruzijas uzņēmums Delta Com, piesaistot arī citus Latvijas uzņēmējus un ekspertus.

Latvijas un Gruzijas sarunu partneri pauda gandarījumu par drīzumā gaidāmo Latvijas Saeimas deputātu vizīti, kā arī rudenī plānoto premjera V. Dombrovska vizīti uz Gruziju.
 

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu