Skip to main content

Kristovskis nosūtījis prasību atsaukt nepatieso publikāciju

Partijas „Pilsoniskā savienība” (PS) un partiju apvienības VIENOTĪBA priekšsēdētājs un LR ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis šodien nosūtījis portālam „Pietiek.com” aicinājumu atsaukt publikāciju, kas nepatiesi atspoguļo viņa teikto kādā e-pasta vēstulē PS biedru sarakstē, jo tie nodarījuši būtisku kaitējumu viņam kā politiķim un LR ārlietu ministram.

Ģ. V. Kristovskis aicinājumā raksta: „Es kā partijas „Pilsoniskā savienība” (PS) un partiju apvienības VIENOTĪBA priekšsēdētājs un LR ārlietu ministrs aicinu portālu „pietiek.com” atsaukt rakstu „Kristovskis piekrīt Slucim: „Kā ārsts es nevarētu ārstēt krievus vienlīdzīgi latviešiem…””, jo tas neatbilst patiesībai. Minētais raksts sagroza manis teikto un nepelnīti iedragā manu politisko reputāciju Latvijā un ārpus tās robežām.

Š. g. 3. novembrī žurnālists Lato Lapsa minētajā publikācijā apraksta kādu manu e – pasta vēstuli PS biedru sarakstē, nepatiesi norādot, ka tā ir tieša atbilde uz PS biedra Aivara Sluča nekorektajiem un neētiskajiem izteikumiem. Šie apgalvojumi nodarījuši būtisku kaitējumu man kā politiķim un LR ārlietu ministram, liekot domāt, ka atbalstu ārsta ētikai nepieņemamus izteikumus un nacionālā naida kurināšanu. Šis melīgais raksts nodara ļaunumu arī Latvijas valstij, radot satraukumu sabiedrībā un negatīvā nozīmē pievēršot uzmanību starptautiskajā vidē.

Īpaši nekorekts no žurnālistikas ētikas un profesionalitātes viedokļa ir virsraksts, kas veidots tādā formā, ka Sluča izteikums kļuvis par it kā manis teikto.

Jau norādīju savā paziņojumā presei šodien, ka nekad neesmu izteicis spriedumus par cilvēkiem saistībā ar viņu nacionalitāti. Es ar cieņu un toleranci izturos pret visu tautību cilvēkiem.

Aicinu portālu „pietiek.com” atsaukt nepatiesās ziņas Latvijas Republikas Likumā „Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem” noteiktajā kārtībā.”

Informāciju sagatavoja:
Dace Balode
„Pilsoniskās savienības” preses sekretāre
[email protected]

Dalies ar ziņu