Skip to main content

Kristovskis pateicas tūrisma kompānijām par atbildīgu rīcību

Ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis izsaka pateicību visām Latvijas tūrisma kompānijām, kuras šajā nedēļas nogalē atveda mājās savus klientus no Ēgiptes kūrortiem Hurgadā un Šarmelšeihā.

„Ārlietu ministrijas vārdā es izsaku pateicību šīm tūrisma kompānijām par atbildīgo rīcību. Tāpat ir apsveicams arī to lēmums atturēties no jaunu tūrisma braucienu organizēšanas uz Ēģipti līdz brīdim, kamēr Ēģiptē būs vērojama zināma stabilitāte,” uzsvēra ārlietu ministrs. Vienlaikus ministrs atzīmēja arī labo sadarbību, kāda Ēģiptes notikumu kontekstā bija ar tūrisma kompāniju un Latvijas Tūrisma Aģentu Asociācijas pārstāvjiem, koordinējot to darbības ar Ārlietu ministrijas Konsulāro departamentu.

5. un 6. februārī ar tūrisma kompāniju organizētiem reisiem no Ēģiptes mājās atgriezās 629 personas no Latvijas.

Pašlaik ĀM Konsulārajam departamentam un Latvijas vēstniecībai Kairā ir ziņas par vairāk nekā 60 personām, kas Ēģiptē atrodas biznesa, ģimenes un citu apstākļu dēļ. Ārlietu dienestam ir izdevies sazināties gandrīz ar visām šīm personām. Viena daļa no tām jau ir pametuši Ēģipti gan patstāvīgi, gan ar tūrisma kompāniju organizētajiem reisiem no Hurgadas un Šarmelšeihas. Tomēr lielākā daļa šo personu ir nolēmušas pagaidām palikt uz vietas Ēģiptē, bet vēl daži galīgo lēmumu par prombraukšanu vai palikšanu Ēģiptē vēl nav pieņēmuši. Gan Ārlietu ministrijas konsulārie darbinieki, gan Latvijas vēstniecība Kairā joprojām sniedz dažāda veida konsultācijas tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri šobrīd uzturas Ēgiptē.


Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu minsitrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

Dalies ar ziņu