Skip to main content

Kristovskis pauž stingru Latvijas atbalstu Gruzijas suverenitātei

2008. gada Gruzijas – Krievijas bruņotā konflikta un traģisko notikumu atceres Gruzijā trešajā gadadienā Latvijas ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis atkārtoti pauž Latvijas stingru atbalstu Gruzijas suverenitātei un teritoriālajai vienotībai, uzsverot, ka 21.gadsimta Eiropā nav pieļaujama militāra spēka lietošana starpvalstu attiecību risināšanai.

“Latvija novērtē Gruzijas atbildīgo rīcību, šo trīs gadu laikā nodrošinot pilnīgu atbilstību 2008. gada pamiera līguma nosacījumiem. Gandarījums, ka arī Saeimas Ārlietu komisija pirms pusotra mēneša pieņēma paziņojumu par atbalstu Gruzijas teritoriālajai vienotībai, kā to izdarījušas jau visas Rietumeiropas valstis. Latvija cieši sadarbojas ar Gruziju Eiropas Savienības Austrumu partnerības ietvaros un atbalsta Gruzijas tuvināšanos ES un NATO,” uzsvēra Ģ. V. Kristovskis.

2008. gada augusta sākumā, tūlīt pēc kara darbības sākšanās, Ģ. V. Kristovskis, tolaik Eiropas Parlamenta (EP) deputāts, sasauca EP Ārlietu un aizsardzības komisijas ārkārtas sēdi, lai nekavējoties reaģētu uz notikumiem suverēnajā Gruzijā.

Informāciju sagatavoja:
Dace Balode
ārlietu ministra padomniece preses jautājumos
Tālr.: 67015976, 28675857
[email protected]

 

Dalies ar ziņu